Drogová aféra Slávka Boury má kolem 50 obviněných. Zamíchal s tím covid, říká. Promluvil o aktuálním průběhu kauzy

Moderátor Slávek Boura
Moderátor Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2021

Známému moderátorovi Slávku Bourovi (57) dělá těžkou hlavu obvinění, na základě kterého se měl podílet na pašování obrovského množství drog do zahraničí. Datum soudu, který rozhodne o jeho vině či nevině, dosud nebylo určeno, přestože se celá záležitost táhne již od roku 2018. "Bylo obviněno kolem padesáti lidí, takže to asi trvá, než se vše potřebné vyřídí. Kromě toho s tím asi dost zamíchal covid. Už bych to měl rád za sebou, ale prostě tomu musím nějak čelit," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Všechno začalo v době, kdy Slávek Boura pracoval na zakázce pro cestovní kancelář a do zahraničí - konkrétně do Spojených států, Austrálie a na Nový Zéland cestoval pracovně. "Mapoval jsem památky, takhle jsem byl za oceánem celkem třikrát. Nejezdil jsem sám, ale s partnerkou. Od zadavatele jsem měl všechno hrazené a můj honorář se rovnal průměrné mzdě v Česku," řekl moderátor pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se bohužel dostal do hledáčku policie a nestačil se divit, co následovalo.

Podle obžaloby se měl zaplést do činnosti narkomafie, kterou měli organizovat tři muži vietnamského původu právě v České republice, kde podle všeho najímali kurýry. Ty vysílali do zahraničí se speciálně upravenými kufry, které sloužily k převozu tvrdých drog, kokainu a heroinu. Do kauzy mělo být zapojeno několik desítek lidí, což je také pravděpodobně důvod, proč se její řešení neustále odkládá.

"Zatím nemám žádné datum, kdy by k přelíčení mělo dojít, takže v podstatě stále nevím vůbec nic. Bylo obviněno kolem padesáti lidí, takže to asi trvá, než se vše potřebné vyřídí. Kromě toho s tím asi dost zamíchal covid. Už bych to měl rád za sebou, ale prostě tomu musím nějak čelit," sdělil Slávek Boura pro ŽivotvČesku.cz.

Na starosti s drogovou kauzou mu momentálně pomáhá zapomenout hlavně práce. "Hraji ve dvou divadelních představeních s Jaroslavem Sypalem s názvem Šest v tom a Na ostří, naštěstí se zatím nezavírá kvůli pandemii, takže to docela jede. Také objíždím mateřinky se svým programem Logohrátky, což je takový projekt, který pomáhá napravovat vady řeči hravou formou. K tomu jednou měsíčně moderuji svou talkshow, takže se opravdu nenudím. Jen doufám, že to takhle vydrží i dál a nečeká nás další lockdown," dodal pro ŽivotvČesku.cz sympatický moderátor, který se po pracovní stránce rozhodně nenudí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.