Druhá vlna na podzim? Prymula chce na Covid-19 testovat 30 tisíc lidí denně

Roman Prymula
Roman Prymula
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

Obavy z druhé vlny koronavirové epidemie se týkají především podzimu. Proto by Česko chtělo během chřipkového období na Covid-19 testovat až 30 tisíc lidí za jediný den. Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl náměstek ministra zdravotnictví a hlavní epidemiolog Roman Prymula.

Podle odborníků hrozí, že na podzim vypukne druhá vlna koronavirové epidemie. Souběžně totiž bude probíhat chřipkové období. Roman Prymula na tiskové konferenci uvedl, že cílem je během podzimu otestovat na Covid-19 až 30 tisíc lidí denně.

Testování bude rozšířeno i o chronicky nemocné nebo pracovníky sociálních služeb. V tuto chvíli plánuje vláda nahradit plošná opatření chytrou karanténou.

Obava je správná

Prymula už dříve prohlásil, že druhé vlny koronaviru se bojí všichni na světě. „Samozřejmě, že obava z druhé vlny je správná, obává se jí celý svět. Proto ta opatření nekončí, a pokud dochází k rozvolnění, tak s obavou, abychom byli schopni celý systém kontrolovat,“ řekl Prymula serveru idnes.cz.  

Česko postupně rozvolňuje opatření. Při některých aktivitách už je povoleno sundat roušku. V pondělí 11. května se otevřou hospody a restaurace s předzahrádkami.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.