Důchodkyně z Berounska se bála koronaviru, tak vypila hrnek dezinfekce. Nemohla ani chodit

Dezinfekce, kterou vypila seniorka
Dezinfekce, kterou vypila seniorka
Foto: ZZS Středočeského kraje
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 5. 2020

Ke stěží uvěřitelnému případu spěchali před týdnem středočeští záchranáři. Seniroka z berounského domova důchodců se tak bála nákazy koronavirem, že vypila hrnek plný dezinfekčního prostředku AntiCovid. Jenže se k tomu přiznala až později. Když záchranka dorazila, žena nemohla ani komunikovat, natož chodit.

V domově důchodců na Berounsku měli minulý týden poplach. K ženě, která neustále zvracela, nedokázala mluvit ani chodit, museli přivolat záchranáře. Ti hned ucítili podivný zápach z jejího hrnečku.

„Po vyšetření a zajištění pacientky záchranáři doslova očicháním dospěli k závěru, že se jedná o dezinfekci. Podle pachu pak určili i druh dezinfekce a našli zásobník umístěný nedaleko společenské místnosti, ve kterém byl AntiCovid,“ uvedla k případu mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

200 mililitrů dezinfekce

Žena se po ošetření k vypití dezinfekce sama přiznala, prý si jí do hrníčku napumpovala přibližně 200 mililitrů.

"Znovu prosíme, promluvte si se svými staršími rodinnými příslušníky. Bojí se nemoci, bojí se, protože ví, že patří do rizikové skupiny, neumí si vyfiltrovat informace, které se na ně valí z médií. Potřebují se (klidně i opakovaně) svěřit, potřebují vaši radu a uklidnit,“ vyzvala Effenbergerová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.