Dudley z Harryho Pottera se změnil k nepoznání. Herec Harry Melling kvůli tomu málem přišel o svou nejslavnější roli

Harry Melling si zahrál protivu Dudleyho Dursleyho v Harry Potterovi
Harry Melling si zahrál protivu Dudleyho Dursleyho v Harry Potterovi
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2020

Britský herec Harry Melling (31) se proslavil jako Dudley Dursley, nezvedený bratranec čarodějného učně v celosvětovém fenoménu - filmové sérii o Harry Potterovi. Z chlapce »tlouštíka« vyrostl dospělý muž, a přesto, že svou podobu se synem rodiny Dursleyových ze Zobí ulice nezapře, za dlouhé roky se výrazně změnil.

Harry Edward Melling zůstane nezapomenutelný v roli protivného a rozmazleného Dudleyho Dursleyho v kouzelnické filmové sérii o Harry Potterovi. V té době měl herec kila navíc, která také odpovídala jeho postavě. Z buclatého chlapce však dospěl v mladého muže, který dramaticky zhubl, a výrazný váhový úbytek připisuje časům, kdy studoval herectví. "Myslím, že když jsem začal hubnout, bylo to nevědomky. Když mi bylo osmnáct let, studoval jsem herectví a váha se začala hýbat. Nebylo to proto, že bych se o to nějak sám snažil, prostě se to stalo. Myslím, že jsem díky tomu byl požehnán v tom smyslu, že mě lidé moc nepoznávají," vyjádřil se Harry Melling, jak uvedlo britské Metro.

Když se připravovalo natáčení první části posledního dílu Harry Potter a Relikvie smrti, hrozilo, že bude kvůli své rapidní ztrátě kil dokonce nahrazen a o roli Dudleyho přijde. Naštěstí filmaři vyřešili tento problém použitím speciálního »tlustého« obleku, jak informoval magazín People.

"Všichni říkají, že je zábava hrát zápornou postavu a musím uznat, že mají pravdu. Ale rád bych věřil tomu, že ve skutečnosti nejsem zlý člověk a nikomu neškodím," řekl představitel Dudleyho Dursleyho z Harryho Pottera v rozhovoru pro People. Sympatický Melling oslavil v polovině března, kdy propukla první vla celosvětové pandemie koronaviru, 31. narozeniny. Kromě herectví je také spoluautorem knihy HighTide Plays: 1: Ditch; Peddling; The Big Meal; Lampedusa, která byla publikovaná v září 2016.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.