Reklama:

Dům Donalda Trumpa na pláži je na prodej. Takhle to vypadá uvnitř přepychového sídla za miliardu

Sídlo na pláži Donalda Trumpa se prodává za 49 milionů dolarů
Sídlo na pláži Donalda Trumpa se prodává za 49 milionů dolarů
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2021

Nepříliš úspěšným životním obdobím prochází bývalý americký prezident Donald Trump (74), který poté, co prodělal koronavirus, pocítil překvapivou porážku v prezidentských volbách. Republikánský politik se rozhodl k několika změnám a jednou z nich je také prodej jeho domu na pláži v Palm Beach na Floridě. Přitom ho v roce 2018 koupil od své starší sestry Maryanne Trumpové Barryové (83), advokátky a federální soudkyně ve výslužbě. Nyní jeho cenu oproti kupní dramaticky navýšil.

Reklama:

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump zřejmě usoudil, že už nevyužije honosné sídlo na pláži Palm Beach na Floridě, které v roce 2018 koupil za cenu 18,25 milionu dolarů (v přepočtu 398 milionů korun - pozn. red.). Dům, který mu prodala sestra Maryanne je skutečným rájem přepychu a realitní makléř Lawrence Moens z realitní agentury v Palm Beach inzeruje nemovitost jako exkluzivní, a to hned z několika důvodů.

Reklama:

Dvoupodlažní sídlo se nachází v blízkosti známého klubu The Beach Club, takže jeho poloha je považována za skutečně velmi zajímavou. Navíc nový vlastník koupí získá bezplatné členstvá v hotelovém rezortu Mar-a-Lago, který je v blízkosti. Trumpův dům nazvaný jako The Beachhouse (dům na pláži) byl postaven v roce 1956 a nabízí obytnou plochu přes 9 400 metrů čtverečních, 8 ložnic a stejný počet koupelen. Na východní straně domu je balkon s výhledem na oceán a nemůže chybět ani bazén, jak uvedl web Palm Beach Daily News. Reklamní kampaň Moensna popisuje nemovitost jako ideální projekt letní rekonstrukce, ale samotného Trumpa už překvapivě nezmiňuje.

Ovšem zarážející je cena, protože dalece přesahuje kupní, za kterou ji prodala Trumpova sestra. Honosné sídlo je nabízeno za astronomických 49 milionů dolarů (1,06 miliard korun - pozn. red), takže novým majitelem bude muset být skutečně movitá osoba.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: