Dva horké dny vytáhnou k vodě. Bude 31 °C. Meteoroložka prozradila, kdy se počasí zase zkazí

Pixabay.com
Koupání – ilustrační foto
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 8. 5. 2021

Velmi příjemný víkend, pak opravdu horký začátek pracovního týdne a zlomová středa, kdy se počasí zase zkazí. Tak budou vypadat následující dny podle meteorologů. "Z výrazně podprůměrného období, kdy ještě v pátek na horách sněžilo, skočíme rovnou do léta. Ve středu ale teploty budou zase výrazně padat," řekla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Dnů plných slunce a teplot nad 25 stupňů Celsia je zatím v České republice od začátku roku jako šafránu. Statistiku vylepší příjemný víkend a opravdu horký začátek pracovního týdne.

"Teplé jižní proudění přinese už v neděli až 27 stupňů Celsia. Neděle je teprve třetím tzv. letním dnem letošního roku, za letní den označujeme hodnoty nad 25 stupňů Celsia. Poslední letní den jsme měli 1. dubna. Teplé jižní proudění se přenese do pondělí a do úterý, teploty by měly kulminovat na 31 stupňů Celsia, budou padat četné teplotní rekordy. Z výrazně podprůměrného období, kdy ještě v pátek na horách sněžilo, skočíme rovnou do léta," popsala výhled počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Bezpečnou dovolenou u moře by měly zajistit chystané tzv. covidové pasy. Země EU pracují na jednotné verzi, ale Česko chce mít ještě před zavedením celoevropských covidových pasů dohodu se sousedními zeměmi. Chorvatsko bude od 1. června vydávat své vlastní digitální certifikáty. "Česko a Chorvatsko problematiku cestování řeší dlouhodobě," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Lidé, kteří si chtějí užít skvělé dny u vody, by si na pondělí a úterý měli vzít volno z práce. Počasí se totiž ve středu zase výrazně zkazí. "Bude to skok do léta, ale nebude to na dlouho. Už ve středu na ledové muže padneme o 5 až 15 stupňů Celsia zase dolů, což bude pocitově nepříjemné," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Noc na pondělí byla tropická a stejně tak tropické bude i pondělí a pracovní dny, které bu...

Lidé, kteří neděli a start pracovního týdne hodlají prožít na přímém slunci, nesmí zapomenout na opalovací krém. "Pokožka má po zimě slabou vrstvu melaninu a spálení hrozí již po 30 minutách," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu