Dvě děti a výstavní postava. Meghan Markleová se sportu nebojí. Promluvila o aktivitách, díky kterým je jako proutek

Meghan Markleová, manželka prince Harryho
Meghan Markleová, manželka prince Harryho
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 9. 2021

S princem Harrym (37) se rozhodla odejít ze života vysoce postavených představitelů britské královské rodiny. Meghan Markleová (40) se s manželem usadila v americkém Montecitu, kde pár žije společně se svými dětmi – dvouletým synem Archiem a teprve tříměsíční dcerou Lilibet Dianou. Dvojnásobná matka si však udržuje i po dvou těhotenstvích skvělou postavu, vztah k pohybovým aktivitám má již z předchozích let.

Minulost Meghan Markleové je spojena s hereckou kariérou, které se sňatkem s princem Harrym musela vzdát. Už dříve měla velmi kladný vztah k pohybu a jako herečka se snažila držet stále ve formě i díky spolupráci s osobním trenérem Craigem McNameem – s ním spolupracovala během natáčení televizního seriálu Kravaťáci, kde ztvárnila jednu z rolí.

"Během našich tréninků bylo hlavním cílem to, abychom se příliš neopakovali a opravdu vytvořili kreativní workout s řadou rozmanitostí. Meghan se zaměřuje na své zdraví, je to důležitá součást jejího života. Takže teď je to pro ni o tom, aby pokračovala v trénincích, které jsme spolu nastavili. Přistupovali jsme k procvičování celého těla. Od doby, co se Meghan objevila před kamerami, jsme se opravdu hodně zaměřili na držení těla. Je to nadšená běžkyně, takže odvedla velký kus práce sama na běžícím páse," cituje zkušeného fitness kouče web Businessinsider.com.

Sama Meghan Markleová v rozhovoru pro časopis Best Health popsala, čemu se věnuje, aby měla štíhlou figuru a dobrou kondici. "Jóga, to je moje. Moje máma je instruktorka jógy, takže jsem s ní začala cvičit už v mých sedmi letech. Jóga přináší řadu výhod. Mezi těch několik patří u vinyasa jógy větší ohebnost a síla, pocit štěstí, lepší soustředění, ústup úzkostlivých stavů, lepší spánek nebo schopnost si snáze odpočinout. Jeden čas jsem pořád běhala, ale pak mi na běh nezbylo tolik času. Když ho moc nezbývá na zdlouhavé cvičení, vezmu ven svého psa a jdu se s ním rychle proběhnout. Zůstat aktivní je pro mě má osobní forma meditace," popsala manželka britského prince svoje oblíbené pohybové aktivity.

I ve stravování se snaží držet harmonickou rovnováhu – miluje zeleninu, ovoce a kávu se naučila ráno nahrazovat spíše zeleninovými džusy, které považuje za efektivnější zdroj cenných přírodních látek a vitaminů. Dříve média řešila, že byla částečnou vegankou a pescetariánkou (jediným zdrojem masa v jídelníčku jsou mořské plody) a jiná zas spekulovala o tom, že dodržuje bezlepkovou dietu, jak informoval web Insider.com.

Stravovací návyky dvojnásobné matky se založením rodiny změnily, ale stále zůstává neměnnou zásadou umírněnost v jídle. Mezi oblíbená jídla Meghan Markleové patří například avokádový toast, acai bowl, ovesná kaše s banány a také zeleninové saláty s přílohou rýže nebo quinoy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.