Letos to je třináct let, kdy začal s běháním. Dalibor Gondík se objevil ve společnosti a jeho perfektně vyrýsovaná postava nešla přehlédnout

Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2023

Před třinácti lety si řekl, že ve svém životě něco změní. Nazul na nohy běžeckou obuv a s nadsázkou řečeno už se nezastavil. S železnou pravidelností charismatický herec a moderátor Dalibor Gondík (53) plní své limity. "Měsíčně uběhnu vzdálenost 400 kilometrů," prozradil před časem pro ŽivotvČesku.cz muž, který jde lidem příkladem. Jeho životní styl se logicky podepsal i na jeho těle, které má perfektně vyrýsované.

Lidé ho znají jako skvělého baviče, vynikajícího herce, člověka, který v minulosti sváděl boj se zdravotní těžkostí - epilepsií. Ale také jako člověka, který se před třinácti lety rozhodl běhat.

"Denně uběhnu třináct kilometrů. Dalo mi to velkou radost ze života. Celkově mám čas pro sebe, během běhu vymýšlím řadu věcí," prozradil před časem pro ŽivotvČesku.cz sympatický Dalibor, který se svou sestrou Adélou Gondíkovou v minulosti uváděl řadu populárních pořadů.

V úterý se umělec objevil na tiskové konferenci hudební skupiny Lucie v jedné pražské kavárně, kde si nešlo nevšimnout jeho postavy, kterou zformovaly tisíce kilometrů běhu. "Dnes tu nejsem za celebritu, ale novináře Českého rozhlasu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz sympatický Dalibor Gondík, v jaké roli se na akci objevil.

Před třinácti lety vyběhl poprvé. Dnes se řadí k pravidelným závodníkům různých běžeckých akcí. "Po čtyřicítce jsem měl nějakou životní krizi, tak jsem do toho skočil a stalo se mi to životním stylem. A co je výhoda, nestojím v Praze v zácpách, takže na některá místa doběhnu mnohem dříve, než kdybych jel autem," uvedl Dalibor Gondík pro ŽivotvČesku.cz před několika měsíci. Svůj život otočil jiným směrem a dnes má v nohách desítky tisíc uběhnutých kilometrů.

Jestli si někdo v českém showbyznysu rozhodně zaslouží respekt a úctu, je to právě Dalibor Gondík. Běhat totiž umí každý, ale vydržet to dlouhých třináct let je skutečně jev, který se vidí málokdy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.