Dvě tváře Českého lva. Před kamerou s respirátorem, na cigaretě bez něj i rozestupu. Je to dvojí metr, zní z Hradu

Na Českém lvu si někteří s vládními opatřeními nelámali hlavu
Na Českém lvu si někteří s vládními opatřeními nelámali hlavu
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 3. 2021

Organizátoři Českého lva slibovali, že během vyhlášení ankety budou dodržena všechna vládní nařízení. Slavné tváře českého filmu se bez respirátorů ukázaly, když se šlo na cigaretu. Bez ochrany dýchacích cest byli vyfotografováni například Ivan Trojan (56), Barbora Poláková (37) či Roman Holý (55). Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil policejní mluvčí Jan Rybanský, jaká opatření obecně platí. Českého lva pro ŽivotvČesku.cz okomentoval také hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Při televizním vysílání účastníci slavnostního večera dodržovali bezpečnostní opatření. Moderátor Českého lva Václav Kopta (55) v rozhovoru pro Českou televizi popisoval, že každý byl před slavnostním večerem otestován a žádný mejdan se rozhodně konat nebude.

Ze sobotního večera fotografové pořídili sadu fotek, na kterých se řada slavných tváří ukázala bez ochrany dýchacích cest. Roman Holý, Barbora Poláková či Ivan Trojan si vychutnávali cigaretovou pauzu a klábosili nad popelníčkem.

"Obecně platí, že mají být dodržována současná vládní opatření, mimo jiné dvoumetrové rozestupy mezi osobami, které nejsou rodinnými příslušníky, mají mít nasazené respirátory, nebo například obličejové masky, které mají stanovenou specifikací vládními nařízeními," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Jan Rybanský k současným platným nařízením.

Nad slavnostním vyhlášení Českého lva se zamyslel také hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Mrzí ho, že ceremoniál k 28. říjnu se na Hradě uskutečnit nemohl, a to kvůli opatřením za situace, kdy je vývoj epidemie v Česku alarmující. "Velmi mne mrzí dvojí metr. Nejdůležitější státní svátek, 28. říjen, byl pod palbou zlých slov některých politiků a novinářů. U filmového svátku je ticho. Myslím, že to je důvod k zamyšlení a sebereflexi," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.