Dvojí kategorie občanů. Nelíbí se mi, že očkovaní budou mít covid pas a výhody, říká Bohouš Josef

Bohouš Josef by se nenechal očkovat proti covidu
Bohouš Josef by se nenechal očkovat proti covidu
Foto: nextfoto.cz

Doba »covidová« zasahuje do života všem bez rozdílu a výjimkou není ani úspěšný zpěvák Bohouš Josef (59), který jako všichni jeho kolegové nemůže kvůli vládním restrikcím a epidemické situaci v Česku vystupovat. Ale to ho nezastavilo a usilovně pracuje na nových projektech a ve studiu natáčí písničky. Na současný stav v zemi má jasný názor. "Mám mezi přáteli několik lékařů a odborníků, kteří mají hodně odlišný názor od provládních epidemiologů, kteří programově šíří strach mezi spoluobčany," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Koronavirus se stal hlavním tématem posledního roku, kdy v březnu 2020 došlo k prvním záchytům nakažených. Přesto, že to během letních měsíců vypadalo nadějně a všichni věřili, že nejhorší časy jsou za námi, opak se ukázal jako pravda. Podle odborníků aktuálně epidemie započala čtvrtou vlnu a přesně po roce vláda zavedla přísnější opatření.

"Epidemie mě zasáhla tak, jako všechny OSVČ. To znamená lidi, kteří pracují ve službách, restauracích, maloobchodech, či v mém případě v kultuře, kterým je znemožněno různými restrikcemi a nouzovými stavy pracovat a vydělávat si na živobytí tím, co umí a milují," řekl Bohouš Josef pro ŽivotvČesku.cz s tím, že má o jednání vlády pochyby a v aktuálním lockdownu mu nejvíce chybí svoboda a absence zdravého rozumu.

"Nejsem epidemiolog. Mám ovšem mezi přáteli několik lékařů a odborníků, kteří mají hodně odlišný názor od provládních epidemiologů, kteří programově šíří strach mezi spoluobčany. Je zajímavé, jak se čísla nakažených prudce mění, když se má schvalovat třeba nouzový stav a vyhlašovat lockdown," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz oblíbený zpěvák, který v roce 1990 založil fenomenální kapelu Burma Jones a ztvárnil také řadu rolí ve více než dvaceti muzikálech.

Nedůvěra je z jeho strany směřována i k očkování, které považuje za rizikovou záležitost. "Nenechám se očkovat, protože to opravdu považuji za hazard se zdravím. Vůbec se mi nelíbí, že očkovaní budou zvýhodněni vůči neočkovaným třeba covid pasem a podobně. Pamatujete si, že minulý rok byly takovéto zprávy vyhlášeny za konspirace? Rok se s rokem sešel a konspirace se stávají realitou. Takových případů je spousta," dodal pro ŽivotvČesku.cz Bohouš Josef, který má ve spolupráci s režisérem a scénáristou Zdeňkem Zelenkou a textařem Borisem Pralovszkým připravené dva muzikály.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.