Dvojice zachytila na obloze záhadný objekt. Uznávaný astronom vysvětlil, zda existuje život mimo Zemi

Profimedia.cz
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 5. 2021

Záhadný případ neidentifikovatelného leteckého objektu se stal hlavním tématem poté, co byl spatřen na obloze nad anglickým městem Swindon v hrabství Wiltshire. Místní tvrdí, že jde o tajemný úkaz mimozemské aktivity, který spatřila dvojice při cestě v autě. Podle jejich slov šlo o něco ve tvaru černého trojúhelníku, co je fascinovalo, ale zároveň vyděsilo.

Pro existenci mimozemské civilizace v současné době neexistují žádné prokazatelné důkazy, které by nevyvratitelně potvrzovaly nespočet konspiračních teorií a názorů. Někteří lidé však mají osobní zkušenost s něčím, co nedokážou racionálním způsobem vysvětlit. Jedním z případů je nedávné pozorování tajemného objektu nad městem Swindon, kdy pár jedoucí v autě spatřil podivný objekt na obloze, který vypadal téměř dokonale nehybně.

"Bylo mimořádné bizarní vidět objekt ve tvaru černého trojúhelníku, který se vznášel na nebi. Nešlo rozeznat velikost nebo vzdálenost toho objektu, Měl jsem podivný pocit neklidu z toho, když člověk netuší, oč se jedná a co to dělá. Nebyl to dron ani nic by se drželo na místě nebo se pohybovalo jako balón," popsal paranormální zážitek jeden z očitých svědků, jak cituje britský Express.

Renomovaný univerzitní profesor astronomie Chris Impey (65), který se věnuje výzkumu pozorovací kosmologie, hovoří o tom, že v rámci vědy vyvstává v souvislosti s údajným UFO zásadní otázka. "Zatímco UFO se neustále promítá v populární kultuře, vědci se snaží zodpovědět důležitou otázku s tím spojenou: Jsme sami? Astronomové objevili více než 4000 extrasolárních planet nebo planet obíhajících kolem jiných hvězd. Je to počet, který se každé dva roky zdvojnásobuje. Některé exoplanety lze považovat za obyvatelné, neboť jsou blízko Země a ve správné vzdálenosti, aby na jejich povrchu mohla být voda," uvedl uznávaný vědec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu