Elliot Page prošel proměnou z ženy v muže. Vždy jsem chtěl být kluk, maminka mě plně podporuje, říká

Herec Elliot Page
Herec Elliot Page
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 3. 2021

Herec Elliot Page (34), nejlépe známý z filmů Juno či Hráči se smrtí, byl ještě donedávna oficiálně ženou. Že je transgender, oznámil na sociálních sítích v prosinci loňského roku, tou dobou už se vzpamatovával z operace hrudníku, při níž mu bylo odstraněno poprsí. O své proměně a odhalení pravdy následně promluvil a připustil, že léta strávená v ženském těle pro něj byla velmi nepříjemná.

Elliot Page se narodil jako Ellen Page a už v 10 letech získal svou první roli. Ještě předtím si ale uvědomil, že nechce být dívkou. "Když mi bylo 9, mohl jsem si ostříhat vlasy na krátko, cítil jsem se jako chlapec a chtěl jsem jím být," připustil v rozhovoru pro časopis Time herec, který se nejvíce proslavil rolí těhotné teenagerky ve filmu Juno.

První role v seriálu obnášela nošení paruky. "S herectvím přišla i nutnost kompromisu. Musel jsem prostě vypadat tak, jak si moji zaměstnavatelé přáli, abych vypadal. Nechal jsem si znovu narůst vlasy a byl jsem dívkou, jako lidé chtěli vidět. Jsem nesmírně vděčný za to, že jsem řekl pravdu a teď žiju v upřímnosti k sobě samému," vysvětlil Elliot, který byl dlouhá léta jako žena v depresích.

V roce 2014 Page světu přiznal, že je homosexuál. "Kvůli předsudkům o tom, jak mám jako herečka vypadat, jak se mám chovat a oblékat, jsem si myslel, že přiznat svou orientaci je nemožné, aniž bych si zruinoval kariéru. Když jsem přiznal, že jsem na ženy, ulevilo se mi, ale ve svém těle jsem se stále necítil dobře," uvedl herec s tím, že už jen pomyšlení na oblékání ženských oděvů pro něj znamenalo velký stres.

Když Elliot Page v prosinci loňského roku oznámil, že je transgender, už se vzpamatovával z operace hrudníku, při níž mu bylo odstraněno poprsí. "Úplně mi to změnilo život. Ta energie, kterou jsem investoval do zvládání nepohodlí ve vlastním těle, se mi nyní vrací. Maminka mi řekla, že je na mě pyšná a já jsem konečně člověkem, jakým jsem chtěl vždy být," řekl Page, který tvrdí, že přiznání pravdy a následná změna mu zachránila život.

Herecké nabídky se Elliotovi nyní jen hrnou. "Můj tým zaznamenává mnohem větší zájem o mou osobu a už mi chodí i nabídky na mužské role. Herectví mě nyní těší mnohem víc, když už konečně můžu být sám sebou," doplnil Elliot Page.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.