Elliot Page se proměnil z ženy v muže. Poprvé po odebrání ňader ukázal pánský hrudník

Profimedia
Herec Elliot Page
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 25. 5. 2021

Ještě před nedávnem byl kanadský herec Elliot Page (34) známý pod jménem Ellen Pageová. V prosinci loňského roku oznámil, že se necítí být ženou, je trasngender a podstupuje proměnu v muže. Od té doby ve své cestě za vysněnou podobou výrazně pokročil a nyní se poprvé pochlubil fotografií, na které ukázal mužský hrudník. Toho dosáhl operací, při které mu byla odebrána ňadra.

Herec Elliot Page v prosinci 2020 oznámil, že se necítí být ženou a nechce nadále žít v těle, které mu bylo dáno přírodou. Od té doby podstupuje vše, co je nutné při proměně v muže. Jedním z prvních velkých kroků, které udělal, byla amputace prsou.

"Konečně mohu prostě existovat. Mohu sedět a nic na mě samotném mě nerozptyluje a nerozrušuje. Jsem produktivnější, kreativnější a cítím se pohodlně ve vlastním těle," řekl Elliot Page v dubnu pro magazín Vanity Fair. "Už nemusím po nocích brečet," dodal.

Elliot už v dětství cítil, že není dívkou. "Už jako malý jsem věděl, že jsem chlapec. Psal jsem falešné milostné dopisy dívkám a podepisoval se v nich jako Jason. Jsem neuvěřitelně vděčný za to, že jsem se v životě dostal do tohoto bodu. Jsem šťastný a mohu pomáhat ostatním lidem, aby byli také šťastní," svěřil Page.

Herec si nechal operativně odebrat ňadra a není známo, zda už podstoupil i odstranění dělohy a vaječníků, případně vytvoření mužského pohlavního orgánu. Často hovoří o svých pocitech, nicméně konkrétní informace o průběhu své fyzické proměny obvykle nesdílí.

Herec Elliot Page (34), nejlépe známý z filmů Juno či Hráči se smrtí, byl ještě donedávna ...

Jakmile to počasí dovolilo, Elliot Page si poprvé v životě vyšel k bazénu jako muž. Na sociálních sítích se pochlubil první fotografií mužské hrudi a z výrazu jeho tváře je evidentní, že je velmi šťastný.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu