Reklama:

Emil Zajac z VyVolených zhubl téměř 30 kilogramů. Před rokem ho trápily faldíky, k lepší postavě si i dnes pomáhá rituálem po jídle

Emil Zajac
Emil Zajac
Foto: Se svolením Emila Zajace
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 3. 2024

Přibližně před rokem Emil Zajac, kterého si mnozí pamatují z věhlasné reality show VyVolení, vyhlásil válku své nadváze. Dnes je o téměř 30 kilogramů lehčí a je důkazem toho, že když člověk chce zhubnout, jde to. "Na začátku jsem vážil 119 kilogramů a dobře jsem se rozhodně necítil. Pokud jde o hubnutí, tak nejtěžší byl začátek, než jsem si na vše zvykl," ohlédl se Zajac pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Ve vile VyVolených patřil rozhodně k největším bavičům. Dokonce v minulosti do českého slovníku zavedl pojem »fičák«. Od doby, kdy se proslavil účastí ve známé reality show, ale uplynula řada let. Emil s koncem v soutěži dokonce zkoušel prorazit v showbyznysu. I když se mu vyloženě nepovedlo stát se slavnou filmovou hvězdou či moderátorskou jedničkou, co se mu rozhodně povedlo, tak je to, že pořádně přibral.

Reklama:

"Řekl jsem si před rokem, že takhle to dál nepůjde, a pustil se do hubnutí. Začátky byly opravdu náročné, než si zkrátka člověk zvykne se hýbat a jíst zdravěji. Takže příkladem za celý rok jsem vůbec neměl pečivo. Obecně to mám tak, že si dopřeji téměř vše, ale dbám na to, aby porce byly menší. Takže jednou za čas si dám i knedlíky, ale nedám si jich šest, ale dám si dva. Prostě je důležitá disciplína. A pak mám také svůj rituál. A to je, že po jídle chodím na dlouhou procházku, která má třeba pět až deset kilometrů," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz Emil Zajac, jak se mu podařilo za rok zhubnout na váhu 92 kilogramů.

V současnosti se někdejší účastník první řady show VyVolení živí jako řidič kamionu. Pokud jde o jeho boj s kilogramy, musel mimo jiné stravu přizpůsobit tomu, že některé dny tráví dlouhé hodiny na silnicích. "Když člověk chce, tak si zvládne připravit jídlo do krabiček. Dnes už bych si totiž bagetu z benzínky rozhodně nedal," dodal pro ŽivotvČesku.cz Emil, který za rok prošel opravdu výraznou proměnou.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: