Emilovi a Heleně z nejsmutnější epizody Výměny manželek se daří střídavě. Stále zdaleka nemají vyhráno. Celý štáb to natáčení proplakal, říká režisérka

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2022

Osudem tvrdě zkoušená rodina Emila (42) a Heleny (41), která jen těžko opravovala rozpadající se střechu nad hlavou a potýkala se s mnoha problémy, dojala celé Česko. Dnes se rodině sice nedaří úplně nejhůře, avšak stále nemají zdaleka vyhráno, přestože jim pomáhá druhá rodina z jejich epizody Výměny manželek. "Celý štáb to natáčení proplakal," přiznala pro ŽivotvČesku.cz režisérka pořadu Jana Rezková.

Příběh Emila a Heleny z právě odvysílané epizody Výměny manželek nezačal právě nejlépe. Dvojice se seznámila poté, co Helena opustila násilnického partnera jako utrápená žena, která byla zcela na dně. Emil se ujal nejen jí, ale také jejích dvou dětí, Marka (15) a Majdy (8), které bere jako vlastní. Společně opravují dům, který jim daroval rodinný známý, kterému všichni říkají dědo, a protože už mu zdraví tolik neslouží, starají se o něj jako o vlastního.

V rámci pořadu diváci viděli, že rodina možná v domě, do kterého investovala již nemalé úsilí, nebude moci zůstat, a to kvůli soudním tahanicím se vzdálenými příbuznými. To se nakonec nestalo, avšak děda byl zbaven svéprávnosti, a tak do budoucna nemůže uzavírat žádné další smlouvy. Nyní to však vypadá, že se příbuzní s tímto výsledkem nespokojili a přejí si anulovat také smlouvu, na základě které senior dal dům Emilovi a jeho rodině.

"Protože soudy stále pokračují, momentálně v domě můžeme zůstat, ale nemůžeme v něm dělat žádné úpravy, a tedy pokračovat v rekonstrukci. Takže jsem zase zrušil objednávku na nová okna, která jsem chtěl zaplatit za honorář z Výměny," svěřil se Emil s odstupem času pro TV Nova. To může představovat do budoucna problém kvůli sociální pracovnici, která do rodiny pravidelně dochází. Již v minulosti totiž projevila nespokojenost s tím, v jak neutěšeném prostředí vyrůstají děti.

"Paní k nám chodí kvůli tomu, že byla Helena týraná bývalým manželem. Je opravdu přísná a přijde mi, že nám spíše hází klacky pod nohy, než aby nám pomohla. Kromě toho nyní Helče začaly chodit výhrůžné e-maily a dopisy ze strany bývalého, což budeme řešit s právníkem, snad to konečně přestane," popsal pro nejsledovanější tuzemskou komerční stanici Emil, jakými těžkostmi si musí jeho rodina procházet.

Kromě toho se nezvladatelným stalo také soužití s dědou, jehož zdraví se prudce zhoršilo, a to především po psychické stránce. Přestal dodržovat hygienu a začal se vůči rodině chovat agresivně, takže nakonec musel být umístěn do domu s pečovatelskou službou, kde mu je poskytována odborná pomoc.

"Celá ta situace okolo domu byla hodně způsobená tím, že Emil s Helenou pořádně nerozuměli tomu, co se v různých dokumentech píše. Ten stres byl hodně znát, přepracovaný Emil během natáčení zkolaboval a na druhé straně byla Helena také úplně bez sebe nervozitou. My jsme se mimo kamery pochopitelně pokoušeli zjistit, co a jak, a nějak jim to přetlumočit," dodala pro ŽivotvČesku.cz dramatickou situaci režisérka Jana Rezková, na kterou tato epizoda skutečně silně zapůsobila a přivedla ji k myšlence, že by se o občanskoprávních tématech mělo mnohem více mluvit také v rámci školního vzdělávání.

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.