Emmelina z Modré laguny: Brooke Shieldsová v 55 letech neztrácí krásu. Kvůli vážnému úrazu se bála, že ochrne

Profimedia
Herečka Brooke Shieldsová ve filmu Modrá laguna
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 26. 5. 2021

Snímek Modrá laguna z roku 1980 patří mezi filmové klasiky dobrodružného žánru s romantickým nádechem. Hlavní roli dívky Emmeliny ztvárnila hollywoodská herečka Brooke Shieldsová (55), která na konci května oslaví 56. narozeniny. Přesto, že se věkem pomalu blíží k »šedesátce«, udržuje se stále plná energie a krásná. Ale právě přísná cvičební rutina, kterou se snaží striktně dodržovat, vedla ke zranění, ze kterého se rehabilituje již několik měsíců. Dokonce měla strach, že už nikdy nebude chodit.

Tehdy 14letá Brooke Shieldsová, celým jménem Brooke Christa Camille, dostala nabídku na hlavní roli Emmeliny v Modré laguně. Její postava se společně s chlapcem Richardem ocitne na lodi, která ztroskotá. Děti jsou odsouzeny přežít na tropickém pustém ostrově a film pokračuje až do jejich mladistvých let, kdy se do sebe dvojice zamiluje. Příběh je založený na knižní trilogii irského spisovatele Henryho De Vere Stacpoola (†88).

"Brooke a já jsme spolu zažili na začátku filmu trochu nevinné romantiky. Bylo to velmi milé, stali se z nás blízcí přátelé," řekl herecký kolega Christopher Atkins, představitel Richarda, o vztahu s nyní 55letou hollywoodskou hvězdou pro Huffington Post.

Neotřelá krása přinesla mladé herečce nespočet filmových a modelingových nabídek. I když měla s oběma odvětvími nějaké zkušenosti, díky roli v Modré laguně na sebe výrazně upozornila a otevřel se jí svět nových možností. Objevovala se na titulkách známých módních magazínů a společnost hodně řešila její odvážné fotky. Od roku 1983 se přestala na čas věnovat své profesi, aby mohla vystudovat francouzskou literaturu na prestižní Princetonské univerzitě.

Filmové portfolio Brooke Shieldsové je opravdu bohaté, ale za zmínku stojí rozhodně úspěšný sitcom Správná Susan dvakrát nominovaný na Zlatý glóbus, romantické drama Nekonečná láska, Půlnoční vlak nebo seriál Džungle rtěnek či drama Daisy Winters.

Je matkou dvou dcer – Rowan (18) a Grier (15), které má s manželem a televizním producentem Chrisem Henchym (57), za něhož se provdala v roce 2001. Půvabná rodačka z Manhattanu vysoká úctyhodných 183 centimetrů se udržuje ve skvělé fyzické kondici a pravidelně cvičí Ashtanga jógu - málokdo by jí hádal 55 let. Tři roky nazpět pózovala pro módní značku Calvin Klein a stala se tváří spodního prádla, což znamenalo v jejím věku velké uznání. Krásu neztrácí ani s přibývajícími roky a platí u ní, že »zraje jako víno«.

Herečka měla na začátku roku děsivou nehodu, když během tréninku v newyorské tělocvičně vyletěla z balanční desky a při dopadu si zlomila stehenní kost. "Připadalo mi, jako by všechno bylo zpomalené. A pak jsem začala křičet. Nikdy jsem takhle nekřičela, dokonce ani u porodu. Jediné, co jsem si mohla říkat, bylo to, že cítím prsty na nohou, protože jsem se jinak nemohla hýbat a chtěla jsem si být jistá, že nejsem ochrnutá, " svěřila se v rozhovoru pro magazín People s tím, že zranění bylo vážné a musela podstoupit několik operací krátce po sobě.

Hollywoodská herečka Brooke Shieldsová (56) se proslavila hlavní rolí ve filmu Modrá lagun...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu