Eva Burešová ukázala, jak se zakulacuje. Odhalila těhotenství v outfitu, který téměř nezakrývá její bříško

Přemek Forejt a Eva Burešová
Přemek Forejt a Eva Burešová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2022

Eva Burešová (28) se minulý týden v neděli pochlubila tím, o čem už všichni věděli - že je v požehnaném stavu a stane se za pár měsíců dvojnásobnou maminkou. Redakce ŽivotvČesku.cz jako první informovala o tom, že pohledná bruneta je skutečně ve 4. měsíci, do té doby se o jejím těhotenství jen spekulovalo. Aktuálně se pochlubila tím, jak se zakulacuje. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila Český statistický úřad (ČSÚ), jaká jména patří v ČR k nejpopulárnějším.

Herečka s partnerem Přemkem Forejtem (34) počítají dny do narození prvního společného potomka a je velkým otazníkem, zda se jim narodí holčička, nebo chlapeček. Oba ale zcela jistě už přemýšlí nad oběma variantami jmen.

Momentálně se herečka pochlubila bříškem, které se zakulacuje. "Nejsem v tom tlustá?" zeptala se v komentáři ke snímku, na němž své těhotenství rozhodně neskrývá. Doposud přitom nosila oblečení, které naopak její požehnaný stav zakrývalo.

Na konci března redakce ŽivotvČesku.cz přinesla informaci od důvěryhodného zdroje, že Eva Burešová se známým šéfkuchařem čekají prvního společného potomka. "Je ve čtvrtém měsíci těhotenství a podělit se o radostnou zprávu má s fanoušky během vysílání pořadu Tvoje tvář," řekl pro ŽivotvČesku.cz zdroj, který je herečce blízký. Do té doby se pouze o jejím těhotenství spekulovalo.

Minulou neděli pak herečka těhotenství skutečně na svém Instagramu přiznala, a to krátce před vysíláním šestého dílu pořadu Tvoje tvář má známý hlas, kde se se svým osudovým partnerem před časem seznámila.

Pro herečku a Přemka Forejta, který se nedávno stal kontrolorem hranolek v jednom známém fastfoodovém řetězci, půjde o prvního společného potomka. Oba z předchozích vztahů dítě už mají - Eva Burešová vychovává čtyřletého syna Nathaniela, šéfkuchař dceru Stellu.

O pohlaví miminka zatím ani jeden z nich neinformoval, podobně to je tedy i se jménem. Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala Český statistický úřad s dotazem, která jména jsou v současnosti nejvíce žádaná. Mluvčí Jan Cieslar uvedl, že kvůli kapacitám a covidu nejsou dostupné aktuální statistiky. "Stále to ještě nemáme k dispozici. V současnosti jsou data na ministerstvu vnitra," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí úřadu.

Podle poslední dostupné statistiku z roku 2019 dívkám vévodila Eliška, na druhém místě byla Anna a na třetím Adéla. Na čtvrté místo se propadla dříve velmi oblíbená Tereza, pátou příčku získala Sofie. Mezi chlapci obsadil pomyslné první místo Jakub, za ním se umístil Jan, třetí byl Tomáš následovaný Matyášem a první pětici uzavřel Adam.

Mezi nejzajímavější chlapecká jména roku 2019 patří Heliodor, Leonidas, Atrey, Jayden Leon, Kaito, Paris, Santiago, Loki, Mikko, Kosma, Lionel či Diego.

ČSÚ také vede přehled, jak se jména dědí po otci a po matce. "V případě předávání jmen rodičů dětem jsou Češi konzervativní. U chlapců se přitom jméno dědí výrazně častěji než u dívek, a to v 16 % případů oproti 4 % u žen," dodal mluvčí ČSÚ.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.