Ewa Farna se změnila z dívky s rovnátky v úspěšnou ženu a milující mámu. Podívejte se, jak s ní šel čas

Ewa Farna v roce 2007
Ewa Farna v roce 2007
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 7. 2021

Zpěvačka Ewa Farna (27) nedávno oslavila úspěch, když se její fotografie objevila na samotném Times Square v New Yorku. Mnohým to přitom nemusí připadat tak dávno od chvíle, kdy se ve svých 13 letech proslavila písní Měls mě vůbec rád. Tehdy měla rovnátka, dětskou jiskru v očích a netušila, jak skvělé věci si pro ni osud chystá. Dnes už je dospělou ženou, úspěšnou umělkyní, matkou a manželkou, která bourá předsudky spojené s tělesnou schránkou.

Psal se rok 2006, když byla na podzim do éterů vypuštěna píseň Měls mě vůbec rád od mladé talentované zpěvačky Ewy Farné. Ještě téhož roku vydala stejnojmennou desku, vyhrála ocenění Objev roku a v březnu 2007 už poprvé koncertovala. Její hudba zaujala děti, její tehdejší vrstevníky i dospělé posluchače. Bylo jasné, že má před sebou zářnou kariéru.

Na svůj první koncert si zpěvačka dobře pamatuje, tehdy ještě měla rovnátka, nebarvené vlasy a výrazně si líčila oči linkami tak, jak to tehdy bylo trendy. "Můj první koncert byl pro školu, 750 lidí v mém náctiletém věku a byl to takový test, jestli ve 13 letech utáhnu dvouhodinový koncert s kapelou jak pěvecky, tak jako moderátorka a osobnost," řekla Ewa Farna portálu Žena-In.

Už v roce 2007 vydala Ewa Farna svou druhou desku, první nazpívala i v polštině, dostala další ocenění a odjela dlouhé turné. Rovněž se dočkala nabídek k nazpívání písní k seriálu Ošklivka Katka či filmu Camp Rock. V roce 2013 pak začala cestovat a zpívala například i v New Yorku, v Německu či Irsku.

Jako se vyvíjela Ewy kariéra, tak se vyvíjela i její osobnost a vzhled. Rovnátka odložila, obarvila si vlasy a začala se stylověji oblékat. V dalších letech si pak kvůli váhovým výkyvům vyslechla nelichotivá slova na svou osobu od nejednoho kritika. Když zpěvačka dala najevo, že má zdravé sebevědomí a z krutých vzkazů si nic nedělá, vše ustalo.

"Jsem si vědoma, že mě sleduje mnoho nejen mladých lidí a všichni, kým jsme se rozhodli obklopovat, na nás mají vliv. Já chci mít ten dobrý, dobro je přeci potřeba šířit. Nemůžeme se chovat podle požadavku jiných a neřídit se svou přirozeností, jednat pod tlakem toho, že jsme sledováni," kontrovala zpěvačka.

Od roku 2013 je Ewa Farna nejen idolem poměrně silné skupiny fanoušků, ale také partnerkou. V tom roce se dala dohromady s kytaristou Martinem Chobotem, za kterého se v září 2017 provdala. V červnu 2019 pak přivedla na svět syna Artura. Od té doby zvládla dokonale přijít na to, jak skloubit mateřství s kariérou.

V letošním roce vyšel zpěvačce singl Tělo, který její kariéru výrazně posunul vpřed. Dočkala se totiž obrovského billboardu na Times Square v New Yorku a zaznamenala tak úspěch, který se žádnému českému umělci z její generace ještě nepodařil. "Tak teď už jsem oficiálně velká jak barák. Tahle velikost XXL mi docela lichotí," napsala Ewa Farna na Instagram. Tam sdílí především pracovní záležitosti, o soukromí mluví jen minimálně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.