Ewa Farna ukázala celou postavu po druhém porodu. Vypadá skvěle. O hubnutí promluvila expertka. Příjem potravy je řízen hormonálně, říká

Zpěvačka Ewa Farna
Zpěvačka Ewa Farna
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2022

Dnes už je známou věcí, že se zpěvačka Ewa Farna (28) v první polovině března stala dvojnásobnou maminkou. Aktuálně se pochlubila snímkem, na němž odhalila celou svou postavu. Informovala zároveň, že se dvěma dětmi má starostí nad hlavu. "Hory neposkládaného prádla, věčně plná špinavá myčka..." uvedla v úvodu svého popisku ke snímku. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila odbornice na hubnutí. Řada žen se po příchodu potomka na svět totiž snaží rychle se zbavit nadbytečných kilogramů získaných v těhotenství.

Zpěvačka má doma v současnosti dvě děti, které jí dávají pořádně zabrat. K tomu se musí starat i o domácnost. Celá rodina se také musí vypořádat se změnou režimu, kterou narození miminka obyčejně přináší. O tom, že dvojnásobná maminka občas neví, kde jí hlava stojí, jak se lidově říká, potvrdila i komentářem ke snímku, na němž poprvé od porodu ukázala celou svou postavu.

"Hory neposkládaného prádla, věčně plná špinavá myčka, když zrovna nepřebaluješ, tak myješ nočník, když zrovna nekojíš, tak vaříš obídek. Tvůj IG (Instagram) feed je mrtvý. Stejně jako ty. Ale s tím se musí počítat, energie je dneska drahá. A v tom všem jsem totálně naplněná. Jako ta myčka. Nebo moje prsa," uvedla v komentáři Ewa Farna a dala tak najevo, že jako dvojnásobná maminka je šťastná, ale energie má nedostatek.

Zpěvačka se od narození dcery pochlubila zároveň postavou, se kterou v minulosti bojovala. Tehdy se setkala s řadou pozitivních, ale i negativních reakcí. Ale jak je vidět, zápřah, který zažívá, jí zároveň pomáhá s odstraněním získaných kilogramů. Pro ŽivotvČesku.cz ohledně hubnutí promluvila uznávaná internistka a spoluautorka odborných knih o hubnutí Kateřina Cajthamlová (59).

"V medicíně platí, že musíme diagnostikovat příčinu stavu a pokud ji určíme správně, tak ji musíme odstranit, nikoliv přidělat další problémy. Pokud příčinou obezity je nedostatek pohybu a stres, tak řešení je přidat pohyb a občas vypadnout z domu. Lidé jedí víc sladkého, ale příjem potravy je řízen hormonálně. Když je systém člověka doma zavřený, vystresovaný a bez pohybu, tak přestane mít chuť na zeleninu a na maso a začne mít chuť na tuky a cukry," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz lékařka z obecného pohledu, jak se člověk má správně vypořádat s nadbytečnými kilogramy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.