Ewa Farna vyjádřila bolest nad úmrtím Davida Stypky: Myslím teď moc na tvou ženu a tři děti, uvedla

Smutná zpráva o úmrtí kamaráda zasáhla Ewu Farnou
Smutná zpráva o úmrtí kamaráda zasáhla Ewu Farnou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2021

Smutná zpráva zasáhla hudební branži. Pod dlouhém boji s rakovinou slinivky ve věku 41 let v neděli zemřel zpěvák a textař David Stypka, který získal Cenu Anděl v kategorii Sólový interpret roku 2017. S Ewou Farnou (27) nazpíval slavný duet s názvem Dobré ráno, milá. Hudebník podlehl komplikacím v souvislosti s onemocněním covid-19. Zpěvačka promluvila o bolesti, kterou ji ztráta kamaráda a kolegy způsobila.

Zákeřná rakovina byla hudebníkovi diagnostikována v létě 2019, podstoupil operaci a několik chemoterapií. Hlavní příčinou jeho úmrtí byly komplikace spojené s onemocněním covid-19. "S lítostí oznamujeme, že zpěvák, skladatel a básník David Stypka podlehl 10. ledna 2021 ve věku 41 let dlouhodobé nemoci spojené s komplikacemi covid-19,“ oznámila rodina zesnulého.

Smrt kamaráda a kolegy zasáhla nejen rodinu, hudební svět, ale i kamarádku a kolegyni Ewu Farnou, s níž Stypka nazpíval úspěšný duet.

"Koukám na tu fotku, prostě ji nebudu dávat na černobílo. Ne, bylo by to nějak víc reálný a já to nedokážu přijmout. Před pár dny jsme spolu psali texty u Tebe na terase, rozebírali život do totálních »zarohů«, uměli jsme zabřednout do hlubokých témat, a smáli se, že tak si lidi asi nepředstavujou vznik popových songů. Nemám v oblibě »smalltalk«, s Tebou to byl přesně ten typ přátelství, kde jsme u nás doma do rána pokecali otevřeně o všem, jen ne povrchně. Psala jsem Ti předevčírem zprávu: Snad je Ti líp, víš jak, Dýchej. Dop.... Davide, nejsme ve věku, kdy kamarádi odcházej. Víc nejsem schopna napsat, celá se třesu. Mám Tě obrovsky ráda a myslím teď moc na Tvoji ženu a tři děti," napsala na Instagram zpěvačka, která tak vyjádřila bolest nad ztrátou nadaného kolegy a přítele.

Stypka pocházel z Dboré u Frýdku-Místku a kromě hudební branže působil také jako novinář. Byl známý vystupováním v kapele David Stypka a Bandjeez.

Na lokální hudební scéně se pohyboval od poloviny 90. let v kapelách MGH a Najzar. Po útlumu kapely Najzar začal roku 2009 vytvářet tzv. wake-up songy, tj. písně napsané a nahrané ihned po probuzení. Na základě těchto písní vznikla o dva roky později kapela David Stypka a Bandjeez, často měnící obsazení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.