Ewa Farna vyjmenovala veškerou svou aktivitu a ukázala snímek s kočárkem, kde jí to sluší. Slavná lékařka promluvila o tom, zda procházky mají vliv na hubnutí

Zpěvačka Ewa Farna
Zpěvačka Ewa Farna
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 9. 2022

Zpěvačka Ewa Farna (29) se v poslední době věnuje nejen hudební kariéře, ale zejména své dceři Elle, která přišla na svět na jaře. Nyní se pochlubila snímkem s kočárkem, ke kterému uvedla, co všechno musí zvládat. A právě veškerá aktivita, kterou má spojenou s výchovou dcery, je překvapivě skvělá pro hubnutí. Jen chůze totiž nestačí. Pro ŽivotvČesku.cz o tom promluvila známá lékařka Kateřina Cajthamlová (60). "Dnes bohužel chodíme mnohem méně, než bychom měli. Zhubnout chůzí sice je možné, ale muselo by se jednat o úplně jinou frekvenci, než je dnes zvykem," překvapila odbornice, která je známá z mnoha televizních pořadů o zdravém životním stylu.

S manželem Martinem Chobotem (33), původně kytaristou ze zpěvaččiny kapely, má Ewa Farna již dva potomky. Staršího Arthura (2) a mladší Ellu, která přišla na svět letos na jaře. Na své fanoušky udělala velký dojem tím, že se nevzdala pracovních povinností prakticky až do porodu a i s bříškem koncertovala a účastnila se společenských akcí.

O zpěvačce se také ví, že se dlouhodobě pere s ručičkou váhy. A právě jí samou vyjmenované aktivity jsou jednoznačně prospěšné, pokud jde o hubnutí. "Minulý víkend zase ve znamení cestování. Řízení, kojení, ubytování, líčení, uspávání, zpívání, řízení a tak dokola," popsala zpěvačka ke snímku, ze kterého je zřejmé, že i procházky s kočárkem se jí nevyhýbají.

Tento trend je momentálně mezi maminkami značně rozšířený, proto redakce ŽivotvČesku.cz oslovila lékařku interní medicíny Kateřinu Cajthamlovou, která je známá jako přísná doktorka Kateřina z pořadu o hubnutí »Jste to, co jíte«. Ta uvedla na pravou míru, jak to vlastně s hubnutím chůzí je, a řekla, jak na to, aby člověk skutečně shodil přebytečná kila.

"Dneska je ten trend 10 000 kroků denně, ale to je bohužel množství chůze, které je nedostatečné z hlediska nejen hubnutí, ale zdraví obecně. Možná by s přivřenýma očima mohla stačit pro nepříliš aktivního muže, pro ženu však ne, protože ta potřebuje pohybu mnohem více," překvapila Kateřina Cajthamlová ve své odpovědi pro ŽivotvČesku.cz.

"Takové naprosté minimum, které by žena měla mít, je zhruba 12 hodin chůze nebo podobného pohybu týdně. To se ale nebavíme o hubnutí, ale o tom, aby byl člověk zdravý. Ještě za socialismu měla přitom průměrná maminka na mateřské tak 28 hodin pohybu týdně, což už je množství, které se na kondici projevit mohlo," dodala pro ŽivotvČesku.cz autorka několika knih o hubnutí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.