Reklama:

Expertka pro nerozhodnuté Čechy odhalila destinace, které nabízejí pohádkovou dovolenou. Výhodou jsou dostupnost a krásné pláže

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2024

Pokud ještě nemáte jasno, kam vyrazit na letošní dovolenou, není třeba skládat hlavu mezi kolena. Redakce ŽivotvČesku.cz pro vás má několik bezva tipů, které by vás mohly inspirovat. Existují totiž destinace, které si získávají srdce cestovatelů svou krásou, dostupností a pestrou nabídkou aktivit. Ať už hledáte relaxaci na pláži, dobrodružství v horách, nebo kulturní zážitky, je z čeho vybírat. "Skvělou volbou, která získává čím dál na větší a vetší popularitě, je Albánie, podobně na tom je i Černá Hora nebo Marsa Matrouh, egyptské letovisko u Středozemního moře," doporučila pro ŽivotvČesku.cz expertka ze společnosti Čedok Kateřina Pavlíková několik tipů, kde se dá letos strávit pohádková dovolená.

Reklama:

Inspirujte se novým hitem: Albánií

Výrazným skokanem roku se podle expertky přes dovolené Kateřiny Pavlíkové letos stala Albánie, která nabízí skvělou kombinaci pláží, hor, památek a dostupných cen. "Nově postavené hotely a výrazné investice do dopravy a turistické infrastruktury přilákaly pozornost mnoha turistů," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Významně k tomu přispělo i otevření přímých letů z několika letišť, což cestování do této destinace učinilo ještě pohodlnější a dostupnější. "Chartery jsou nyní dostupné z Prahy, Brna, Ostravy, Bratislavy i Košic," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Pavlíková k hlavnímu tipu na pohádkovou dovolenou.

Alternativní destinace

Pokud hledáte další zajímavé destinace, mezi cestovateli jsou populární také:

Černá Hora: Malebná země na pobřeží Jaderského moře, ideální pro milovníky slunce a moře.

Marsa Matrouh: Egyptské letovisko u Středozemního moře, které nabízí krásné pláže a historické památky.

Alternativní destinace pro aktivní dovolenkáře

Madeira: Portugalský ostrov, který je skvělou volbou pro ty, kteří preferují aktivní dovolenou s možností turistiky.

Azorské ostrovy: Skupina devíti portugalských ostrovů v Atlantském oceánu, ideální pro milovníky přírody a dobrodružství.

Kanárské ostrovy: Španělské souostroví s bohatou nabídkou aktivit pro turisty.

La Palma: Ostrov, který zaznamenal velký úspěch v předprodejích a kam byly zahájeny lety na začátku června.

Proč roste zájem o nové destinace?

Expertka přes dovolené a mluvčí společnosti Čedok Kateřina Pavlíková uvedla pro ŽivotvČesku.cz: "Obecně je vidět, že jakmile se otevře nebo navýší přímé spojení do některé z destinací, a to i z regionů, poptávka po dané lokalitě vzroste." To tedy potvrzuje, že dostupnost přímých letů je klíčovým faktorem, který ovlivňuje popularitu destinací.

Tipy pro nerozhodnuté cestovatele

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, hlavní je, abyste si dovolenou užili a odpočinuli si od každodenního shonu. Vyrazte objevovat nová místa, načerpejte nové zážitky a vraťte se domů s krásnými vzpomínkami. Ať už vás láká relaxace na pláži, horské túry, nebo kulturní zážitky, naše tipy vám pomohou najít ideální místo pro vaši letošní dovolenou.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: