Extrémní bouřky a déšť hrozí i během následujících nocí. Meteoroložka řekla, kdy se vrátí tropy

Počasí - Ilustrační foto
Počasí – Ilustrační foto
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 6. 2021

Po tropických dnech zasáhly většinu území v noci z pondělí na úterý bouřky doprovázené deštěm či kroupami. Došlo k poklesu teplot a do konce týdne by se horké počasí vrátit nemělo. Výstraha před bouřkami je nadále v platnosti, vyskytovat se v Česku mohou ještě následující dvě noci. "Během dne bude oblačnosti ubývat a odpoledne čekáme relativně příjemné s 23 až 27 stupni Celsia, na Moravě a ve Slezku až s 29 stupni. S bouřkami musíme ale počítat v nočních hodinách," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Po nočních bouřkách došlo na území Česka k mírnému ochlazení. Během dne bude srážek ubývat, ale teploty už do konce týdne tropických 30 stupňů nepřekročí. Po nočních bouřkách, které očekáváme v úterý a ve středu, se navíc mohou zvedat hladiny některých toků, zejména těch menších.

"Další frontální vlnu a nebezpečné bouřky očekáváme během noci z úterý na středu a potom ještě ze středy na čtvrtek. Srážky teď budou slábnout, během dne se zmenší oblačnost a odpoledne bude relativně příjemné s 23 až 27 stupni Celsia, na Moravě a ve Slezku až s 29 stupni. S bouřkami musíme ale počítat v nočních hodinách," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Zvedání hladiny toků je rizikem. "Pokud bouřky budou v následujících dvou nocích opět doprovázeny přívalovým deštěm, tak je míst, kde se přechodně budou zvedat hladiny zejména menších toků, podstatně víc. Půda už bude nasycená po dnešních deštích. Povodně rozhodně nejsou vyloučené," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Během víkendu se budou teploty držet v příjemných hodnotách. "Tropy by se měly vrátit na přelomu června a července, ale víkend bude ještě velmi příjemný. Teploty se budou pohybovat mezi 22 až 27 stupni Celsia, bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Pustí nás to do všelijakých aktivit a budeme si moct vyvětrat," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.