Fanoušci před stadionem Kladna ignorovali respirátory a rozestupy. Vyjádřila se policie i Rastislav Maďar

zzzzzzzeee
zzzzzzzeee
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2021

Hokejové Kladno pod vedením Jaromíra Jágra (49) si užívá návrat do nejvyšší soutěže. Fanoušci slavili postup přes Jihlavu tak mohutně, že zapomněli na respirátory i rozestupy. Pro ŽivotvČesku.cz celý případ okomentovala mluvčí kladenské policie. Velmi se zlobí také epidemiolog Rastislav Maďar (47). Jednání fanoušků se mu absolutně příčí.

Fanoušci se pomalu vrací na stadiony. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera nelze mluvit o rozvolňování, ale jde o pilotní projekt. Jednání fanoušků v Kladně po vítězství nad Jihlavou vzbuzuje otázky, zda se pilotní projekt osvědčil.

Tým Jaromíra Jágra vyhrál napínavou sérii nad Jihlavou a Kladno se vrací do nejvyšší soutěže. Je logické, že úspěch týmu s hráči slavila řada fanoušků. Problémem je, že před stadionem Kladna došlo k porušování vládních nařízení o rozestupech a užívání respirátorů.

"Oslavy nebyl organizované klubem. Byla tam policie, která to řešila a nějakým způsobem to rozehnala. Dav tam ale byl, tak to je. Nějaký závěr z toho asi bude, ale detailní vyjádření nyní dát nemohu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz tiskový mluvčí kladenského hokejového klubu Lukáš Jůdl.

K situaci před stadionem se v pátek dopoledne vyjádřila také kladenská policie. "Mimo stadion proběhla oslava. Nedošlo tam k žádnému trestnému činu, nedošlo k žádnému přestupku, nestala se žádná výtržnost, nic nebylo poškozeno, nepřišlo žádné oznámení. Policejní hlídky měly akci pod kontrolou, při odjezdu kontrolovali řidiče, všichni měli negativní výsledek," uvedla nejprve mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová, Když byla upozorněna, že velká část fanoušků nedodržovala nařízení vlády, tak uvedla, že s touto skutečností se musí seznámit blíže. Později zaslala vyjádření, že policie věc již řeší.

"V souvislosti se včerejším utkáním mezi HC Rytíři Kladno a HC Dukla Jihlava a následnou děkovačkou fanoušků hráčům za postup do extraligy ledního hokeje před ČEZ stadionem v Kladně prošetřuje Policie ČR, Územní odbor Kladno, podezření z přestupkového jednání, které spočívalo v nedodržování v současné době účinného, mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR č. 15757/2020," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová

Z chování fanoušků kladenského týmu je rozladěn epidemiolog Rastislav Maďar, který působí v expertním týmu ministerstva zdravotnictví. "Pokud to znamená zneužití vstřícnosti ministerstva zdravotnictví u pilotního testování, je to poučení pro podobné akce," uvedl epidemiolog na Twitteru.

"My jsme si pandemii nevymysleli. Omezuje životy nás všech. Jen někteří se chovají odpovědněji než jiní, protože chápou hodnotu ztraceného života," dodal respektovaný epidemiolog s tím, že na jedné straně jsou slavící fanoušci bez respirátorů a na straně druhé jsou umírající v nemocnicích, kteří prohráli boj s nemocí covid-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.