Fanynka Barbie Valerie Lukyanové je černovlasou kopií svého idolu: Ksenija Valentinová udivuje krásou

Lidská Barbie Valeria Lukyanova
Lidská Barbie Valeria Lukyanova
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2021

Lidská Barbie Valeria Lukyanová (35) má velkou konkurenci. Stala se idolem pro 27letou Kseniju Valeninovou, která se rozhodla jít ve šlépějích svého hvězdného vzoru. Přesto, že se mnozí snažili napodobovat krásnou panenku z Ukrajiny, která si získala díky vzhledu ikonické hračky obrovskou popularitu, většinou šlo spíše o zoufalé pokusy. V případě černovlasé Kazašky je tomu ale naopak.

Dosáhnout vzhledu slavné panenky, která byla světu poprvé představena 9. března 1959 na veletrhu hraček American International Toy Fair americkou společností Mattel, není rozhodně snadné. Proporce populární hračky jsou totiž neodpovídající reálným standardům, stejně tak jako dokonalá tvář bez chybičky s velkýma pronikavýma očima. Přesto existují ženy, kterým se podařilo takového vzhledu dosáhnout.

Slávu si díky tomu získala ukrajinská kráska Valeria Lukyanová, která je přezdívaná také jako »Lidská Barbie«. Není překvapením, že se ji mnozí snažili napodobit, ale většinou se proměna příliš nepovedla. Ale kazašská černovláska Ksenija Valentinová je výjimkou. Jde o milovnici počítačových her, která má sice rodinné kořeny v Kazachstánu, ale už nějakou dobu žije v sousedním Německu.

"Jako dítě jsem hodně sledovala anime a šestnáct let jsem se zajímala o líčení a make-up. Postupem času jsem se zlepšovala, takže se to stalo mým koníčkem. Vytvořila jsem si účet na Instagramu a lidem se moje fotky líbily, tak jsem jim nabízela pořád další," vyjádřila se Ksenija Valentinová, která zdůrazňuje, že její vzhled není výsledkem úprav plastické chirurgie, ale zručnosti v práci s make-upem, jak píše Daily Star.

Ksenija je velkou obdivovatelkou Valerie Lukyanové, která ji inspirovala k proměně v živou panenku. "Byla to první lidská Barbie, kterou jsem viděla, a podle mého názoru její vzhled dokonale odpovídá tomu, jak vypadá panenka," přiznala 27letá žena, která je velmi podobná svému ukrajinskému idolu s tím rozdílem, že není blondýna, ale černovláska.

Půvabná zubní asistentka stráví nad úpravami, které z ní udělají kopii ikonické panenky, téměř dvě hodiny. Přiznala, že ne vždy chodí ven jako Barbie. "V reálném životě nechodím vždycky ven jako panenka. A nikdy jsem neměla ohledně mého vzhledu špatné zkušenosti. Moje příspěvky na internetu se lidem líbí," dodala Ksenija Valentinová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.