Faux pas, nebo trefa do černého? Stylista Kája Pavlíček zhodnotil nejrozporuplnější modely v Karlových Varech

(zleva) Livia Klausová, Jitka Čvančarová, Klára Issová
(zleva) Livia Klausová, Jitka Čvančarová, Klára Issová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 8. 2021

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je velkou kulturní událostí a slavné dámy, které se na něj dostaví, vždy pečlivě zvažují, co si obléct. Módní policie je ale nekompromisní a ačkoliv jsou některé modely zdánlivě ideální k příležitosti, jakou festival je, odborníci je zhodnotí do detailů a odhalí chyby. Stylista hvězd Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil rozporuplné modely tří žen. Prozradil, co si myslí o šatech Livie Klausové (77), Kláry Issové (42) a hojně diskutované róbě Jitky Čvančarové (43).

V pátek odstartoval Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Obzvláště jeho zahájení je velkolepé a nemohou na něm chybět významné české osobnosti. Móda na této události je vždy bedlivě sledována nejen veřejností, ale i módními odborníky. Zatímco některé modely jsou na jedničku s hvězdičkou a jiné absolutně nevhodné, několik jich vyvolává i velmi rozporuplné reakce. Takové letos vynesly například Livia Klausová, Klára Issová a Jitka Čvančarová.

Livia Klausová: Dáma na úrovni, model už tolik ne

Manželka někdejšího prezidenta Václava Klause - na hlavním snímku první zleva - na červený koberec vynesla dlouhé tmavomodré šaty. Podle stylisty ale dobrý dojem kazí krajka. "Myslím si, že tyto šaty v kombinaci s krajkou nejsou ideálně zvolený model, vzhledem k věku a postavení bývalé první dámy. Volil bych něco jednoduššího, něco bez průhledných částí a něco, co není tak na tělo. Stejně tak nevím, jestli se mi k tomu líbí ten kožíšek. Působí to příliš zvláštně. Myslím si, že Livia Klausová je dáma na úrovni a měla zvolit elegantnější model bez vyzývavých prvků," okomentoval vizáž Livie Klausové na KVIFF pro ŽivotvČesku.cz stylista Kája Pavlíček.

Klára Issová: Šaty na zahradní párty

Herečka Klára Issová, která je na hlavním snímku uprostřed, je nepochybně okouzlující žena, která by vypadala dobře i v jutě. Její šaty byly sice krásné, ale na tuto konkrétní příležitost se podle stylisty nehodí. "Pro mě ty červené šaty nejsou ideální model na červený koberec či premiéru. Viděl bych je na nějakou zahradní párty nebo odpolední plážovou akci. Na mě je to moc oversize, moc pytel," řekl k modelu Kláry Issové pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček.

Jitka Čvančarová: Nevhodný typ šatů, ale splnil účel

"Já, stejně jako většina lidí, kteří šaty viděli, mám rozporuplný pohled. Nemyslím si, že je hedvábí ideální materiál na takové šaty, pokud v nich člověk musí sedět. Je vidět, že jsou zmačkané. Myslím si, že by Jitka mohla mít menší objem okolo rukou a prsou. Řekl bych, že tento model je na vysokou a štíhlou dívku či ženu. Jitky si jako herečky a člověka nesmírně vážím, ale myslím si, že to není typ šatů pro ni. Ale musí se nechat, že splnily účel, protože když si vyhledáte Karlovy Vary na internetu, tak se vám objeví ona. Nikdo, asi ani Johnny Depp, nebude mít z této akce tolik fotek jako Jitka," popsal svůj názor na objemné modré šaty herečky Jitky Čvančarové - na hlavním snímku zcela vpravo - pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.