Felix Slováček se smutně zamyslel nad manželkou. Když je v pohodě, je skvělá. Na léčení ale nechce

Dáda Patrasová a Felix Slováček
Dáda Patrasová a Felix Slováček
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 8. 2021

Napětí mezi hudebníkem Felixem Slováčkem (78) a jeho manželkou Dagmar Patrasovou (65) v létě pořádně zhoustlo, protože saxofonista začal otevřeně mluvit o tom, že jeho choť má velké zdravotní problémy. Přitom je vidět, že Felix má svou Dádu pořád hluboko v srdci rád, jen ji musí zastihnout při světlé chvilce. "Na léčení zatím nešla. Podle mě o tom ani nepřemýšlí," řekl s výrazným povzdechem Felix Slováček pro ŽivotvČesku.cz.

Jsou dny, kdy má Dagmar Patrasová světlé chvíle, pak je nejen skvělou společnicí do diskuze, ale mohla by být i dobrou ženou. A pak jsou dny, kdy ve formě není. Nejvíce to vnímá její manžel Felix Slováček, který se přestal letos zdráhat a začal o své choti mluvit hodně upřímně.

"Dokud se nenechá léčit, tak se s ní vůbec nebavím, to je moje podmínka. Nejdříve léčit, pak se může něco dít, jinak nic a konec," vyjádřil se uznávaný hudebník pro ŽivotvČesku.cz na začátku srpna. Bylo na něm vidět, že se ho velmi dotkla některá prohlášení, která Dáda Patrasová pustila na veřejnost.

"Felixova druhá manželka se stále odmítá léčit a negativně zasahuje do života mnoha lidem. O její alkoholové závislosti se přitom ví už více než 15 let," okomentovala situaci v rodině Slováčkova dlouholetá partnerka Lucie Gelemová (38) pro ŽivotvČesku.cz s tím, že s Felixem netvoří milenecký pár, ale pořád zůstali dobrými přátel. Dále také řekla, že vždy je zásadní, aby si člověk s problémem uvědomil, že nějaký problém skutečně má a nebagatelizoval ho. "Neléčený letitý alkoholismus a s tím spojená bezohlednost zasahuje do života všem lidem. Nejen nejužší rodině, ale i těm, kteří se stanou chtě nechtě součástí," povzdechla si Lucie Gelemová v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.

Uplynul téměř měsíc a Felix Slováček přiznal, že věci se k lepšímu neposunuly. "Včera byla v pohodě, ale nevím... Na léčení to bohužel nevypadá, podle mě o tom ani nepřemýšlí," řekl pro ŽivotvČesku.cz vynikající hudebník, který s povzdechem přiznal, že když jeho paní je v pohodě, tak se s ní dá bavit a je to skvělá žena.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.