Felix Slováček se vysmál tomu, že Dáda Patrasová sní o Vitovi. Viděl jsem ho naposledy před čtvrt stoletím, tvrdí

Dagmar Patrasová a její přítel Vito
Dagmar Patrasová a její přítel Vito
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2021

Manželství hudebníka Felixe Slováčka (78) a herečky Dagmar Patrasové (63) je neurovnané až divoké. Skladatel a vynikající saxofonista tráví hodně času po boku výtvarnice Lucie Gelemové (38). Dagmar Patrasová zase ráda vypráví o známosti s italským podnikatelem Vitem (51). Podle Felixe Slováčka ale o žádný románek nejde. "Ono to nebude tak horké, jak se to prezentuje,” prozradil se šibalským úsměvem pro ŽivotvČesku.cz.

Zorientovat se v tom, jak skutečně vypadá manželství Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové, je poměrně složité. Felix Slováček roky udržoval poměr s půvabnou malířkou Lucií Gelemovou. Na jaře roku 2021 mladá výtvarnice oznámila rozchod. Pár na sebe ale nedokázal zapomenout, pouze vztah podle svých slov přepnuli do přátelské roviny. "Ano, trávíme spolu dál čas," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček.

Dagmar Patrasová na jednu stranu chtěla Felixe přijmout zpět k rodinnému stolu, na straně druhé ale vyprávěla, že plánuje cestu do Itálie, kde se měla setkat s podnikatelem Vitem. Ten měl fungovat hlavně jako jakýsi »přítel na telefonu« pro složité časy. "Myslím si, že člověk by měl trávit čas s lidmi, se kterými je mu dobře. Takže budeme chodit na procházky, pít víno, jíst ryby a hodně si budeme povídat," sdělila Dagmar Patrasová pro ŽivotvČesku.cz v létě, když popisovala, jak chce trávit dovolenou po boku šarmantního Itala.

Redakce ŽivotvČesku.cz v pátek Felixe Slováčka kontaktovala s dotazem, jak vnímá, že jeho manželka sní o návštěvě Itálie. Nebo o tom přinejmenším ráda mluví. "Ono to nebude tak horké, jak se to prezentuje," prozradil se šibalským úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček a bylo na něm vidět, že Vita rozhodně nepovažuje za reálného konkurenta.

"Upřímně řečeno, Vita jsem viděl naposledy zhruba před pětadvaceti lety, když jsme s Dádou a dětmi byli v Itálii na dovolené," dodal hudebník pro ŽivotvČesku.cz s tím, že s italským podnikatelem není v kontaktu. Fenomenální saxofonista pak ze stolu také shodil verzi své manželky o tom, že by se s Vitem měla stýkat.

"Co vím, tak od těch devadesátých let byl Vito v Praze asi jen dvakrát," řekl pobavený Felix Slováček pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je zcela v klidu a nemyslí si, že by Dáda a Vito podnikali nějaké velké »špásování«.

Felix také potvrdil, že s Lucií Gelemovou dál tráví čas, ale jedná se o rovinu pracovní a přátelskou. Také Lucie Gelemová je přesvědčená, že přátelský vztah s Felixem trvá a rozvíjí se. To ale Felixovi nebrání, aby nedohlížel na rekonstrukci vily, kterou obývá Dagmar Patrasová. Umělec je opravdu na roztrhání, pomáhá Lucii Gelemové s kariérou a kontakty, zároveň ale hlídá dělníky na stavbě.

"Momentálně do rodinné vily chodím hodně, protože rekonstruujeme sklep, a tak dohlížím na dělníky a řeším zkrátka věci kolem domu. Ale Vita jsem tam nepotkal ani jednou," zasmál se Felix Slováček, když pro ŽivotvČesku.cz pobaveně reagoval na otázku, jak bere, že jeho manželka sní o italském hřebci. Dům je prý nyní ve stavu, že by ani žádná italská návštěva nebyla vhodná. Redakce ŽivotvČesku.cz se spojila také s Dagmar Patrasovou. Na otázku, jak vnímá poslední události, přišla lehce zmatená odpověď a pak dodatek, že události svého života nyní komentovat nechce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.