Felix Slováček si na Vánoce najde pár minut i na manželku. Smutným hlasem položil zásadní dotaz na Lucii Gelemovou

Felix Slováček s manželkou Dagmar Patrasovou
Felix Slováček s manželkou Dagmar Patrasovou
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 12. 2021

Skladatel a hudebník Felix Slováček (78) se definitivně rozhodl, s kým prožije vánoční svátky. Pro redakci ŽivotvČesku.cz přiznal, že letos si pár minut najde i na manželku Dagmar Patrasovou (65). Myšlenky má ale jinde a položil zvláštní dotaz, který se týkal jeho bývalé přítelkyně Lucie Gelemové (38).

Více než sedm let byla Lucie Gelemová oficiální přítelkyní Felixe Slováčka, což velmi špatně nesla hudebníkova manželka Dagmar Patrasová. V létě se Felix Slováček a mladá výtvarnice rozešli, ale zůstali přátelé. Vlna nenávisti přišla až těsně před Vánoci, kdy deník Blesk přinesl snímky, které doložily, že malířka si vzala na hotel nového muže. Následovala řada dramatických a bolestivých reakcí a ostrých prohlášení, po kterých Felix tuší, že obnovit kontakt s mladou umělkyní bude složité.

"Už vím, že letos na Vánoce budu s dětmi. Určitě si najdu ale i nějaký čas na manželku. Děkuji za přání klidných Vánoc. Zda budou klidné, to nevím, ale budou rodinné," usmál se Felix, když pro ŽivotvČesku.cz popisoval, s kým hodlá prožít nejkrásnější den v roce.

Momentální vítězkou celé situace je Dagmar Patrasová. Ta si užívá mediální pozornosti a má radost z toho, že Lucie Gelemová a Felix jsou momentálně na nože. Jenže to nemusí trvat dlouho. "Manžel už je pán v letech, brzy mu bude 80 let. Felix opravdu tvrdě narazil na zlatokopku, ale jí se nepodařilo naše manželství zlomit. Jsme spolu přeci jen 40 let, máme děti, máme společné zážitky, je to opravdu těžké," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka, kterou diváci znají jako princeznu Xénii ze seriálu Arabela (1980).

Když se redaktor s Felixem Slováčkem ve čtvrtek loučil a probíhalo už jen poslední přání k novému roku, Felix požádal, ať redaktor zůstane ještě na příjmu. "Vy víte, s kým se ta Lucie stýká? Víte, co je to za člověka? Mě zajímá, zda je to ten muž, se kterým se je seznámil, zda v tom není ještě někdo jiný," položil dotaz smutným hlasem geniální saxofonista a tím prozradil, u které ženy zůstaly jeho předvánoční myšlenky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.