Felix Slováček si užívá ve slunné Itálii bez žen. Řekl, co udělá, až se vrátí zpět domů

Felix Slováček
Felix Slováček
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2022

Saxofonista Felix Slováček (87) vyrazil pracovně do italského Sanrema, kde zasedl v porotě mládežnické hudební soutěže. Kromě toho by si zde měl přebrat také ocenění za jeho hudební dílo. "Mám dostat cenu či plaketu, zatím nevím, jak to přesně bude vypadat," vzkázal do redakce ŽivotvČesku.cz.

Navzdory tomu, že kdekdo by si ve věku Felixe Slováčka užíval důchodu na chatě, je známý hudebník stále v jednom kole a pracovní nabídky se mu hrnou jedna za druhou. Momentálně tak již od pondělka pobývá v italském Sanremu, kde právě probíhá velký hudební festival Junior, doprovozený mládežnickou soutěží talentů.

Felix Slováček by se měl, stejně jako již několikrát, objevit dokonce v porotě. "Tentokrát bych tu měl sám obdržet nějakou plaketu nebo medaili, sám vlastně ani nevím, co to je. Ale až se vrátím, tam vám to ukážu," zcela vážně a odhodlaně uvedl dobře naladěný muzikant pro ŽivotvČesku.cz.

Kromě pracovních povinností si Felix Itálii nejspíš užívá, jak ostatně dokládá i to, že do redakce ŽivotvČesku.cz neváhal dokonce zaslat několik selfies. Po zimní dovolené na Kanárských ostrovech, kterou absolvoval s manželkou Dádou Patrasovou (66), je to jeho letošní druhý výjezd za hranice. Na další pobyt, tentokrát za účelem rekreace, by se podle svých slov rád vydal v létě s rodinou, pokud to bezpečnostní situace v Evropě umožní.

Po návratu do Prahy se může po hudebním festivalu těšit na další porci kultury. Jeho bývalá partnerka Lucie Gelemová (39) se totiž nechala slyšet, že jej moc ráda uvítá na své výstavě v Obecním domě. "Je to výstava pro širokou veřejnost a nevidím důvod, proč by se Felix nemohl přijít podívat. Ve své tvorbě jsme si oba vždy vzájemně drželi palce a podporovali se. Určitě by mne to potěšilo, zvláště kdyby se choval pozitivně a přátelsky," sdělila talentovaná malířka pro ŽivotvČesku.cz.

Dvojice, která se po sedmiletém vztahu bouřlivě rozešla loni na podzim a od té doby si nemohla přijít na jméno, se nejspíš vlivem času a odloučení dostává ze spárů nejsilnějších emocí a nyní by mezi nimi mohly zavládnout výrazně korektnější vztahy, než tomu bylo doposud.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.