Filmová máma Forresta Gumpa stárne s grácií. Herečka Sally Fieldová má i v 74 letech šarm a jiskru

Profimedia
Herečka Sally Fieldová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 6. 2021

Herečka Sally Fieldová (74) si během své kariéry zahrála v řadě filmů a seriálů, jednou z jejích nejznámějších rolí ale navždy bude máma v dnes již kultovním snímku Forrest Gump. Tehdy jí bylo 47 let a vypadala stále mladě a vitálně. Dnes jsou čísla jejího věku prohozená, přesto ale neztrácí jiskru a dává najevo, že vrásky ani šediny pro ni nejsou překážkou.

Hollywood umí být ke stárnoucím herečkám krutý. Své o tom ví Sally Fieldová, která se rozhodla nemaskovat šediny ani vrásky a dost možná i proto už čtyři roky nedostala žádnou roli ve filmu. Rozhodla se, že chce změnit atmosféru ve svém oboru a znormalizovat to, co normální skutečně je - přirozené stárnutí bez zákroků, neustálého barvení vlasů či nošení nadměrného množství make-upu.

"Hodně hereček si přeje zastavit čas a jsou ze sebe nešťastné jen proto, že stárnou tak, jako všichni ostatní. Já jdu proti proudu, za svůj věk se nestydím a odolávám tlaku udělat ze sebe něco, co nejsem," řekla Sally Fieldová v rozhovoru pro organizaci AARP.

Podle Sally není práce herečky vůbec jednoduchá, ale ta nejhorší fáze skutečně přichází až kolem čtyřiceti let věku. "Myslím si, že pocit, že nesmí zestárnout, je vůbec to nejhorší, co může ženy v showbyznysu potkat. Není to pocit, který lze setřást snadno, naopak se může v hlavě usadit na měsíce i roky. Těžko lze odolat touze se omladit," vysvětlila šarmantní herečka.

Filmová máma Forresta Gumpa si uvědomuje, co ke stárnutí patří a nedělá si z toho těžkou hlavu. "Šedivím a mám vrásky, ale to je v pořádku. Mé tělo se mění, občas mě něco zabolí a také mě víc trápí kolena, ale dělám, co můžu, abych se o sebe dobře postarala. Nechci být nutně krásná, chci být hlavně zdravá," popsala Sally svůj postoj k přibývajícím rokům.

Film Forrest Gump z roku 1994 se stal kultovním a nejedna hláška z něj zlidověla. Jednou z...

"Mnohem víc, než abych přemýšlela nad svým vzhledem a nad tím, jak se ještě bude měnit, přemýšlím nad tím, čeho jsem dosáhla a jsem na to pyšná. Chci být příkladem svým dětem, také jednou zestárnou a přeju si, aby přijali skutečnost takovou, jaká je. Nikdo se nemusí stydět za to, že neumí zastavit nebo vrátit čas," dodala Sally Fieldová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu