Jenny z Forresta Gumpa je stále úchvatná. Za postavu vděčím stahovacímu prádlu, přiznala Robin Wrightová

Robin Wrightová si zahrála ve filmu Forrest Gump
Robin Wrightová si zahrála ve filmu Forrest Gump
Foto: Profimedia.cz

Film Forrest Gump z roku 1994 se stal kultovním a nejedna hláška z něj zlidověla. Jednou z důležitých postav byla krásná Jenny ztvárněná Robin Wrightovou (54), které se po herecké stránce daří i dnes. Poslední úspěch si připsala seriálem Domek z karet a je dobře známá také tím, že se nebojí mluvit o iluzích krásy.

Robin Wrightová získala za ztvárnění Jenny ve filmu Forrest Gump nominaci na ocenění Zlatý glóbus. Sošky se skutečně dočkala až po 20 letech od první nominace za roli v seriálu Domek z karet.

Po přečtení diskuzí na nejrůznějších filmových fórech je jasné, že Jenny nepatří mezi nejoblíbenější postavy, ale krása se jí na rozdíl od popularity upřít nedá. Robin jako by vypila elixír mládí a jiskra se jí z tváře nevytratila.

I postavu má Robin Wrightová zdánlivě ukázkovou, sama ale přiznává, že jde jen o iluzi. "To dělá stahovací prádlo. Měli jste ho někdy na sobě? Tvaruje, stahuje, ale dýchat v něm je skoro nemožné," řekla upřímně britskému magazínu You.

Po padesátce filmová Jenny nepřišla o styl a přiznává, že je celoživotně silně ovlivněná láskou k módě. "Miluji oblečení, třídím ho do různých kategorií, analyzuji ho, móda je mou součástí," připustila za každých okolností dokonale stylizovaná herečka.

Robin si myslí, že jejím elixírem mládí je oddělení práce a soukromí. "Herectví v řeším jen, když natáčím. Všichni moji přátelé, s výjimkou Sienny Millerové, pracují v jiných oborech," řekla s hrdostí na schopnost selekce myšlenek.

Robin Wrightová sebe samotnou jako mladou i vnímá, což řekla při předávání Zlatých glóbů ve své děkovné řeči. "Jsem pozdní květina, rozkvetla jsem později než jiné ženy. Cítím se na 30 a žiju, jako by mi tolik let bylo," prohlásila tehdy s úsměvem na rtech.

Herečka Sally Fieldová (74) si během své kariéry zahrála v řadě filmů a seriálů, jednou z ...

Zavřít reklamu