Finále MasterChefa ovládl oblíbený Roman Staša. A prozradil, čím se bude teď živit

Roman je zvítězil v populární kuchařské show
Roman je zvítězil v populární kuchařské show
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 11. 2020

Je rozhodnuto, dobojováno, dovařeno. Vítězem kulinářské show, kterou vysílá nejsledovanější tuzemská komerční stanice, se stal talentovaný Roman Staša (32). Ve finálovém duelu jen o kousek porazil Pavlínu Lubojatzky (25) a stal se hvězdou večera. Oběma účastníkům soutěže ale patří stejný respekt. Roman pro ŽivotvČesku.cz prozradil své sny, které chce uplatnit. "Chci být lidem blíže, ne jen televizní kuchař," prozradil své plány.

Rodák ze Zlína a kondiční trenér a bývalý juniorský hokejový reprezentant ve finále u předkrmu měl shodný počet bodů, stejně jako Pavlína. Začalo drama. Jenže Roman paradoxně zariskoval komplexně a vsadil při přípravě jídel na foie gras - což jsou ztučnělá játra vodních ptáků, především hus a kachen, která kombinoval do všech jídel. I když mu málem s nadsázkou řečeno chytla u hlavního chodu kuchyně, komplexně s výrobou jídla se popasoval mistrně. V tu dobu ale o bod s Pavlínou prohrával.

Nakonec rozhodl dezert - Pavlína vsadila na cheesecake s výraznou chutí citrusů, Roman na perník s ganáží s foie gras.

Celkově šlo o velmi vyrovnaný duel, který přinesl napětí, zároveň nejistotu, kdo se stanem vítězem pořadu. MasterChef ale mohl být jen jeden, tím se stal právě Roman, který překonal Pavlínu o jediný bod.

Pro ŽivotvČesku.cz sympatický vítěz prozradil, jaké jsou jeho plány do budoucna. Kdo by si myslel, že si otevře vlastní restauraci, ten se zmýlí. Sympatický sportovec a nově šéfkuchař má zcela jiné plány.

"Restauraci neplánuji, ale místo toho jsem si udělal svou značku a jde o koncept toho, že budu k lidem chodit vařit domů, když si mě objednají, abych se k nim dostal, co nejblíže. Je to pro mě důležité, aby lidi viděli, že nejsme jen televizní kuchaři, ale že jsem hlavně lidi. Obyčejným klukem zůstávám a myslím, že tento projekt, která je na internetu pod mým jménem, může mít smysl," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz sympatický Roman, tedy nový MasterChef, který získal 500 tisíc korun jako hlavní výhru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.