Firma, která chtěla testovat děti, je napojena na Tomáše Horáčka. Ten je partnerem vdovy po Josefu Šuralovi

Denisa Šuralová - vdova po Josefu Šuralovi
Denisa Šuralová – vdova po Josefu Šuralovi
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 2. 2021

Firma Chironax, kterou ministerstvo vnitra vyřadilo ze soutěže na dodávky testů pro školáky, je napojená na stíhaného lobbistu Tomáše Horáčka. Lobbista má potomka s Denisou Šuralovou, která byla manželkou fotbalisty Josefa Šurala. Fotbalový reprezentant zemřel při autonehodě v Turecku ve věku 28 let.

Na propojení lobbisty Tomáše Horáčka a firmy Chironax upozornil web Aktuálně.cz. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) potvrdil, že firmu vnitro vyřadilo na základě informací od tajné služby BIS. Premiér Andrej Babiš (ANO) požaduje zrušení soutěže, doprovází ji podle něj nejasnosti.

Ministerstvo vnitra v pátek oznámilo, že antigenní testy pro testování ve školách bude dodávat firma Tardigrad International Consulting. Podle úřadu byla společnost jediná, která splnila jak formální podmínky, tak požadavky na cenu a na schopnost dodat požadované množství testů včas. Server Seznam Zprávy uvedl, že vítězná firma nesplnila podmínky soutěže. Zároveň společnost Chironax podle něj garantovala požadovaný termín dodání a nabízela lepší cenu.

Zveřejnil(a) Tomáš Horáček dne Čtvrtek 22. září 2011

Portál Aktuálně.cz uvedl, že Chironax byl ještě před měsícem ovládaný lidmi napojenými na Horáčka, který je stíhaný za manipulace zdravotnických veřejných zakázek. Horáček se k záležitosti nevyjádřil.

Tomáš Horáček v minulosti pro média promluvil o svém vztahu s Denisou Šuralovou. S vdovou po tragicky zesnulém fotbalistovi Josefu Šuralovi má dítě, malý Tomáš se narodil v květnu 2020.

Část veřejnosti Denise Šuralové vyčítala, že nedrží smutek a brzy po úmrtí svého manžela při autonehodě v Turecku navázala nový vztah. "Je pravda, že jsme to vzali dost rychle. Je těžké to soudit, ale je pravdou, že Denisa celou situaci, to, co se stalo, úplně vytěsnila. Poradili jí to rodiče, zajistili jí dohled psychologů a jí se podařilo z velké části vytěsnit to, co se stalo," uvedl Tomáš Horáček v rozhovoru pro Blesk.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.