Fleur z Harryho Pottera je dnes k nepoznání. Clémence Poésy zkrátila vlasy a výrazně zkrásněla

Clémence Poésy ztvárnila Fleur Delacour ve filmech o Harry Potterovi
Clémence Poésy ztvárnila Fleur Delacour ve filmech o Harry Potterovi
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2021

Půvabná Clémense Poésy se proslavila zejména jako Fleur Delacour ve filmové sérii o kouzelníkovi Harry Potterovi. Herečka na konci loňského listopadu oslavila 38. narozeniny a i když se věkem blíží ke čtyřicítce, stále okouzluje dívčím vzhledem. Navíc se nedávno zbavila dlouhých vlasů a daří se jí i ve světě modelingu.

Francouzská kráska se narodila na předměstí Paříže a není divu, že její kroky směřovaly k herectví. Otec je totiž divadelní režisér, který ji vždy v jejím snu podporoval stejně jako její matka, učitelka francouzštiny. Překvapivě však Clémence Poésy nebyla hvězdou mezi spolužáky ve škole, naopak mezi nimi trpěla a jako studentka prožívala těžké období.

"Vztah s ostatními dívkami mého věku nebyl tak hezký. Prostě jsem chtěla něco jiného," řekla představitelka Fleur Delacour, jak uvedl britský web theguardian.com.

Nabídka snů přišla v roce 2005 s rolí krásné čarodějky Fleur, studentky kouzelnické školy v Krasohůlkách, ve čtvrtém pokračování slavné filmové série názvem Harry Potter a Ohnivý pohár. Tehdy herečce bylo 23 let a byla to její první významná anglicky mluvící filmová role. Mluví plynně anglicky, francouzsky a domluví se také španělsky a italsky. V dalších dílech Harryho Pottera se pak jako čarodějka Fleur Delacour provdala za Billa Weasleho, bratra Rona.

V roce 2017 přivedla na svět prvorozeného syna Liama, o čemž informoval její herecký kolega Omar Sy (42) v jednom z rozhovorů. Clémense Poésy patří mezi celebrity, které si až úzkostně střeží soukromý život a do médií se dostane jen velmi málo zpráv o tom, jak žije. Mimo herectví se věnuje také modelingu a je často ozdobou módních přehlídek, kde se občas potká i s britskou hvězdou Emmou Watson, která je ráda navštěvuje.

"Emma je příjemná mladá žena a velmi bystrá," zhodnotila ji Francouzka z Harryho Pottera, píše The Guardian.

O dva roky později Clémense Poésy čekala druhého potomka, ale odmítla mluvit o milostném životě a také o otci svých dětí. Dnes je krásná herečka dvojnásobnou matkou a jako blížící se čtyřicítka si zachovává dívčí vzhled. Mívala dlouhé vlasy, které zkrátila na mikádo, a její věk by jí jen stěží někdo hádal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.