Fotbalista Antonín Barák se oženil. Expert popsal, jaký vliv bude mít manželství na jeho výkony

Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
Antonín Barák s rodinou
Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 7. 7. 2021

Fotbalista Antonín Barák (26), který na evropském šampionátu podával v dresu národního týmu výborné výkony, je nově ženatým mužem. V zámeckém prostředí Chateau Mcely si vzal partnerku Nikolu, se kterou již má téměř ročního syna Toníčka. Bývalý fotbalista a fotbalový expert Ladislav Vízek (66) se domnívá, že u ženatých fotbalistů výkonnost stoupá. "Za našich časů trenér Jaroslav Vejvoda chtěl, abychom byli všichni ženatí, a říkal, že ženatí kluci jsou hodnější. Podle mě to vliv na výkonnost a celkový dopad na osobnost každého člověka má," řekl s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek a Barákovi poslal na dálku gratulaci.

Veselka byla naplánovaná po mistrovství Evropy a bylo otázkou, kdy český národní tým svou pouť šampionátem ukončí. Finále je totiž na programu až 11. července. Fotbaloví fanoušci moc dobře ví, že právě Antonín Barák mohl ve čtvrtfinále zápas s Dánskem v posledních minutách srovnat, a je otázkou, zda by se svatba nemusela nakonec konat až po finále.

EURO je ale pro české hráče už minulostí, a tak mají čas na své rodiny a partnerky. Barákův parťák ze záložní řady Alex Král také nezahálel a po šampionátu požádal v Dubaji o ruku přítelkyni Markétu. Ta souhlasila a z Alexe Krále tak do roka bude též ženatý muž.

Fotbalový expert a bývalý reprezentant Ladislav Vízek hodnotí tyto počiny českých hráčů velmi kladně. Ženatí muži se prý uklidní a sportovní výkonnost ve většině případů stoupá.

"Za našich časů trenér Jaroslav Vejvoda chtěl, abychom byli všichni ženatí, a říkal, že ženatí kluci jsou hodnější. Podle mě to vliv na výkonnost a celkový dopad na osobnost každého člověka má. Kluci najednou začnou více přemýšlet, zakládají si rodiny, necourají po diskotékách... Výkonnost by se zvednout měla, ale jisté to samozřejmě není. Nejde ale jen o fotbalisty, ono se to týká asi všech oborů, najednou máte rodinu a musíte přemýšlet za vícero lidí," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek a dojímal se při vzpomínce, když si Vladimír Šmicer právě během EURA bral v roce 1996 jeho dceru Pavlínu.

"Myslím si, že svatba je v životě lidském krásný okamžik, hlavně když se dva berou z lásky. Je to zásadní moment života, hlavně pro ty holky, které se chtějí vdávat, a ti kluci jim to splní. U nás doma to bylo podobné, Pavlína se chtěla vdávat, těšila se, řešil se termín, svatba nakonec proběhla, když bylo EURO, a Vláďa si odskočil na Staromák... Nádherné to bylo, celý svět to tehdy řešil, vždy jsou to krásné momenty. No a pak už nemůžete na pivo každý den, už jste trochu uvázaní. Řekl bych, že mezi svobodným klukem a ženatým mužem je dost velký rozdíl," usmál se dobře naladěný Vízek, který se podruhé v životě oženil v roce 2018. Vzal si tehdy svou dlouholetou přítelkyni Simonu.

Když se Ladislav Vízek rozpovídal o rodinných záležitostech, řeč se stočila také na to, zda sex před sportovním výkonem snižuje energii. Muž, který se uměl a stále umí bavit životem, má v této otázce jasno.

"Rozhodně souhlasím s názorem, že sex před zápasem energii bere. Já to znám, já kdybych měl sex před zápasem, tak budu klopýtat už cestou z kabiny na hřiště. Člověk je takový vyždímaný... Před důležitým zápasem jsme jezdili na soustředění, aby nás nerozptylovaly ženské. Ale také musím říct, že existují výjimky, třeba Franta Štambachr mohl mít sex pět minut před zápasem a pak lítal na hřišti jako urvaný, on byl najednou takový odlehčený... Ale většina hráčů to má tak, že když vydá energii před zápasem, tak ji pak nemá na trávníku," zakončil pro ŽivotvČesku.cz se smíchem fotbalový expert.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu