Fotí se v bikinách a má pleť téměř bez vrásek. Modelce by 57 let nikdo nehádal

Modelka Kathy Jacobsová
Modelka Kathy Jacobsová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 7. 2021

V minulosti byl modeling prací pouze pro mladé ženy, po třicítce jejich kariéry obvykle skončily a nahradily je nové tváře. Ženy ale začaly dokazovat, že se stoupajícím věkem nutně nepatří do starého železa. Dokonalým příkladem je Kathy Jacobsová, která se v 57 letech stala nejstarší modelkou focenou pro známý plavkový magazín Sports Illustrated a na přehlídkových molech s přehledem zastíní i o 30 let mladší kolegyně. Razí heslo, že stárnutím život nekončí.

Kathy Jacobsová byla modelkou už v 80. letech, v mládí se jí ale nepodařilo naplno rozjet kariéru a modeling pro ní byl spíš koníčkem než skutečně výdělečným povoláním. V 56 letech ale sebrala odvahu a přihlásila se na casting magazínu Sports Illustrated, který hledal ženy pro své slavné plavkové vydání. Bez váhání byla okamžitě přijata a v 57 letech se konečně proslavila tak, jak toužila.

"Splnil se mi sen. Stále nemohu uvěřit, že je to skutečné. Jsem nejstarší modelka, která se v tom magazínu kdy objevila, o to víc vzrušující pocit to je. Samotné focení pro mě bylo jako velký výbuch emocí. Byla jsem vděčná a zároveň velmi nervózní, v noci jsem nadšením skoro nespala," svěřila Kathy Jacobsová televizi Fox News.

Tajemství krásného těla 57leté modelky spočívá v lékařem nařízené dietě. "Měla jsem vysoký cholesterol a náběh na cukrovku. Nejím chleba, těstoviny a ani moc cukru. Jen málokdy si dopřeju sýr, brambory nebo rýži. Musela jsem ty potraviny z jídelníčku vyškrtnout ze zdravotních důvodů, ale rozhodně mi to pomohlo zhubnout. Cítím se zdravěji a ploché bříško je bonus," řekla Jacobsová.

Tím, že se proslavila v 57 letech, Kathy doufá, že dodá odvahu ostatním ženám svého věku. "Věřím, že mé vrstevnice pochopí, že stárnutím život nekončí, že se nemusíme jen kvůli věku schovávat a že můžeme vypadat stejně dobře jako naše dcery. Mladší ženy se zase přesvědčí, že se stárnutí nemusí bát a mohou si připadat krásné i v pozdějším věku," uvedla modelka.

Náhlá sláva pomůže nestárnoucí ženě rozjet kariéru i v jiném oboru. "Už dlouho toužím vydat vlastní řadu kosmetiky pro ženy starší 50 let. Nyní na to mám nejen dostatek peněz, ale mám i dostatečný vliv na to, abych to mohla udělat. V minulosti jsem se setkala s neúspěchy a teď mohu nejen rozjet vlastní byznys, ale pomoct tím dalším ženám, aby se cítily skvěle," dodala nestárnoucí Kathy Jacobsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.