Fracek Lexa i orlický vrah Ludvík Černý očima Matouše Rumla: Díky Comebacku znovu prožil pubertu

Herec Matouš Ruml
Herec Matouš Ruml
Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 1. 2022

Sympatický Matouš Ruml (36) znovu prokázal, že má velký herecký rozsah a dávno přerostl svou nejslavnější roli puberťáka Lexy v seriálu Comeback. V seriálu Devadesátky nyní ztvárnil orlického vraha Ludvíka Černého. "S Lexou z Comebacku jsem si odžil pubertu," přiznal se smíchem pro ŽivotvČesku.cz.

Když se objevil v seriálu Devadesátky v roli orlického vraha Ludvíka Černého, tak mnozí diváci chvíli tápali, odkud roztomile vypadající obličej znají. Matouš Ruml prokázal, že nemá problém se od drzého fracka Lexy z Comebacku převtělit v nenápadného sériového vraha.

"Nezlobte se, rozhovory k Devadesátkám mohu dávat až po odvysílání 5. dílu. Konzultoval jsem vše s producentem, do 5. dílu nemohu dávat žádné citace," s úsměvem vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Matouš Ruml, který je spokojený, že diváci Devadesátky přijali s nadšením. O své roli by rád promluvil, ale nechce v událostech předbíhat. Prý se mají diváci na co těšit.

Na Comeback, kde si zahrál po boku Simony Babčákové (48), vzpomíná v dobrém. "Lexa nemá žádnou vlastnost, po které bych toužil, a jsem za to rád. S Lexou jsem si odžil pubertu. Já byl docela klidný puberťák, neměl jsem pubertu pestrou a nevybouřenou, jako měl Lexa. S ním jsem si mohl prožít všechna stadia puberty extrémně," doplnil pro ŽivotvČesku.cz dobře naladěný herec.

Ludvík Černý byl vzorným manželem a milujícím otcem. Také byl ale hlavním vykonavatelem tzv. orlických vražd. Byl také osobou, která vymyslela, že do sudů k tělům zavražděných podnikatelů budou přidávat louh.

Skupinu tzv. orlických vrahů vedl člen Útvaru rychlého nasazení Karel Kopáč. Vrazi v letech 1991 až 1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku, jejich těla zavařili do sudů a házeli do Orlické přehrady. Vykonavatelem vražd byl Ludvík Černý, který měl kvůli dětskému výrazu v obličeji přezdívku Milísek. Kvůli tomu, jak se u vražd choval, mu Kopáč vymyslel přezdívku Pacient. Černý (dnes používá jméno Zámečník) v roce 2017 požádal o podmínečné propuštění, to mu bylo zamítnuto. Psychoterapeutka nedošla k závěru, že u vraha proběhla resocializace.

Ludvík Černý je poslední z orlických vrahů, který zůstává za mřížemi. Mozek gangu Karel Kopáč měl strávit ve vězení 21 let. V dubnu 2004 však spáchal v kuřimské věznici sebevraždu. Vladimír Kuna byl odsouzen na 25 let vězení. Odseděl si dvě třetiny trestu. Podmíněně propuštěn byl v červnu 2013. Na svobodě je i Petr Chodounský a Kopáčova sestra Irena Meierová, kterou soud potrestal v roce 1997 desetiletým vězením.

"Ve vězení mají všichni tendenci se tvářit, že jsou nevinní. To mi tvrdil i Ludvík Černý, vyprávěl mi, že nikoho nezabil, že vraždil Werner (šéf orlických vrahů Karel Kopáč před svou sebevraždou napsal dopis, ve kterém uvedl, že vraždy vykonal Lumír Werner, pozn. red.), že to potvrdil i Kopáč," uvedl pro ŽivotvČesku.cz omilostněný vězeň Jiří Kajínek (61), když vzpomínal na setkání s mužem, kterého dokonale ztvárnil Matouš Ruml.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.