František Nedvěd musel být převezen do nemocnice. Zákeřná rakovina plic se mu vrátila, řekl jeho syn Vojta

Hudebník František Nedvěd
Hudebník František Nedvěd
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 7. 2021

Už to vypadalo, že boj se zákeřnou rakovinou má úspěšně za sebou. Bohužel. Legenda české hudební scény František Nedvěd (73) je aktuálně hospitalizovaný, protože se mu onemocnění vrátilo. Pro redakci ŽivotvČesku.cz to potvrdil jeho syn Vojta (44). "Táta je v nemocnici, vrátila se mu rakovina," upřesnil těžkým hlasem.

Hudebník František Nedvěd v loňském roce přišel o hlas a přiznal, že má zdravotní problémy v souvislosti s rakovinou. Legenda českého folku, country a trampské hudby podstoupila chemoterapi, následně ozařování a vše už vypadalo po zdravotní stránce dobře. Pak ještě prodělal onemocnění covid-19, které překonal a těšil se, že opět začne rozdávat svým fanouškům hudební radost. Tak se i stalo, ale jen krátce.

"Minulý týden v neděli jsem ho odvážel. V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale k večeru začal být unavený a ospalý. Říkal jsem si, že je to následkem koncertu, ale v neděli začal spát už pořád, tak jsem ho odvezl do nemocnice. Byl celý dehydrovaný," popsal pro ŽivotvČesku.cz syn legendy Vojta Nedvěd s tím, že v současnosti je zdravotní stav jeho otce kolísavý a jen těžko v tuto chvíli dokáže určit, kdy ho lékaři propustí.

"Táta měl rakovinu plic a v těle měl menší nádor, který blokoval prokrvení hlasivek. Proto nemluvil. Toho se zbavil díky ozařovaní. Teď se mu vrátila rakovina plic, kdy napadla obal plic. Takže se mu to vrátilo. Věřím ale, že znovu zabojuje a vše dopadne dobře," dodal pro ŽivotvČesku.cz Vojta Nedvěd, který za tátou do nemocnice den co den dojíždí na návštěvu.

Ve věku 73 let zemřel muzikant František Nedvěd. Společně s bratrem Janem (74) byl jednou z nejvýraznějších osobností folkové scény. "Minulý týden v neděli jsem ho odvážel. V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale k večeru začal být unavený a ospalý," uvedl pro ŽivotvČesku.cz jeho syn Vojta Nedvěd.

Začátkem června si hudebník řekl své »ano« s milovanou manželkou Marií. Během pěti desítek let v manželství, kterému se říká také zlatá svatba, spolu prožili krásné, ale i těžké okamžiky. Na pražské Staroměstské radnici si po úctyhodném půlstoletí zopakovali slavnostně obřad a oslavili tím vzácný svazek, který vydržel tolik let. V ten den se dokonce usmířil se svým bratrem Janem (74), se kterým měli v plánu uspořádat koncert v největší pražské aréně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.