Freddie Mercury by oslavil své 74 narozeniny: Nuda je ta nejtěžší nemoc na celém světě, říkával

Freddie Mercury  je dodnes hudební legendou
Freddie Mercury je dodnes hudební legendou
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2020

Dnes by oslavil své 74 narozeniny fenomenální Freddie Mercury, legendární zpěvák skupiny Queen. Na pódiu dovedl strhnout publikum nejen svými pěveckými schopnostmi, ale také charismatem. Miloval život, kterého si plnými doušky užíval až do svého skonu v roce 1991, ať už v osobním životě nebo na pódiu.

Narodil se na Zanzibaru 5. září 1946 jako Farrokh Bulsara. Část svého dětství strávil v indické Bombaji. Tam začaly jeho první hudební krůčky. Do Británie se s rodinou přestěhoval v roce 1965 a jeho školní prospěch se tam značně zhoršil. Během studií poznal studenty a hudebníky Briana Maye (kytara) a Rogera Taylora (bubny). Následně vznikla legendární kapela.

Úspěch Queen přišel o něco později. Začátek byl poměrně pomalejší. Freddie Mercury přesto již tehdy projevoval všechny své charakteristické znaky, které kapelu vynesly do výšin. Byl teatrální, extravagantní, měl zálibu v okázalých operních gestech. Pak začalo něco, co se opravdu dá nazvat fenoménem.

Queen si svou nesmrtelnost vysloužili řadou hitů: We Will Rock You, We Are The Champions nebo Another One Bites The Dust a mnoha dalších.

Životním mottem Freddieho bylo, že nuda je ta nejtěžší nemoc na celém světě. Proto se tak často účastnil večírků, případně je sám pořádal. Mercury vystřídal i několik partnerů, bez ohledu na svou zdravotní situaci pracoval až do samotného konce a pravdu přiznal až den před svou smrtí. Na AIDS zemřel ve věku 45 let přesně 24. listopadu 1991.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.