Gagarinův bratr? Unikátní snímky primátora Zdeňka Hřiba, na kterých byste mu svěřili nástěnku z filmových Pelíšků

Zdeněk Hřib v době studií.
Zdeněk Hřib v době studií.
Foto: Archiv Zdeňka Hřiba
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 9. 2020

Co je to tady za hnusnou máničku? Myslíš Gagarinova bratra? Legendární hlášku z filmových Pelíšků zná snad každý Čech. Při pohledu na snímky, které redakce ŽivotvČesku.cz získala, na nichž je oblíbený politik a primátor Prahy Zdeněk Hřib v době studií, by se mohlo zdát, že se stal předlohou zmíněného snímku.

Jestli se někdo z politiků může pochlubit pořádnou proměnou, je to rozhodně populární politik. "Snímek je z tabla gymnázia. Málokdo to ví, ale dříve jsem hrál na bubny. Druhý snímek je z indexu z vysoké školy," popsal redakci ŽivotvČesku.cz archivní snímky Zdeněk Hřib (Piráti), na kterých měl dlouhé vlasy. Není pochyb o tom, že takové "háro" mu musely závidět nejen ženy, ale i pohádkoví princové.

V letech 1999 až 2006 vystudoval Hřib obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze (získal titul MUDr., specializace nemoci z ozáření). Během studií absolvoval v roce 2005 stáž na Tchaj-wanu.

I když je primátor Prahy vzděláním lékař, jistě by nebylo od věci, kdyby si ještě bokem udělal hereckou školu. V případném pokračování filmových Pelíšků by rozhodně s podobným účesem sklidil velký úspěch.

Radost by z jeho "máničky" měl v druhém pokračování nejen Miroslav Donutil, který si ve filmu zahrál komunistu a vojáka, ale především jeho filmový syn - herec Michal Beran, který si ve zmíněném snímku dal plakát Micka Jaggera na nástěnku...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.