Galavečer České Miss Essens zastínila nevšední móda. Urážka hostitele, špatná volba a pochvala, tak zněl verdikt módní policie

Alex Wortex, Denisa Pfauserová, Andrea Bezděková
Alex Wortex, Denisa Pfauserová, Andrea Bezděková
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 12. 2022

Galavečer soutěže krásy Česká Miss Essens měl patřit především ženské kráse. Ta ovšem byla poněkud zastíněna módními kreacemi, ve kterých někteří hosté na slavnostní událost dorazili. Zatímco některé z nich si vysloužily pochvalu módní policie, nad jinými zůstává doslova rozum stát. Svůj odborný verdikt pro ŽivotvČesku.cz vyřkl známý stylista celebrit Kája Pavlíček (50).

Galavečer České Miss Essens měl být poměrně seriózní událostí. Pořadatelé si přáli, aby hosté respektovali dress code »creative black tie«, což je poměrně formální oděv. Od pánů se čeká smoking, od dam velká večerní. Ona kreativita pak spočívá v tom, že výsledný outfit může být výstřední například barvou, zvolenými doplňky a podobně. Jak se toho zhostili účastníci události, je však značně diskutabilní.

Růžová pohroma »oblečené-neoblečené« Alex Wortex

Nejkontroverznějším outfitem večera, ne-li přímo celého letošního roku, se stal model, ve kterém dorazila slovenská influencerka Alex Wortex (31, na snímku vlevo) spolu se svým partnerem Michalem, který oblékl minišaty s flitry. Ta je u našich sousedů již známá tím, že obráží společenské akce v prapodivných a extravagantních modelech, které mnohdy porušují nejen pravidla módy, ale také společenské chování. Ani na zmíněném galavečeru tomu nebylo jinak.

"Není to poprvé, co to říkám, ale nedodržení dress code se dá zkrátka chápat jako urážka hostitele. V tomto konkrétním případě, kdy slečna dorazila prakticky nahá, se divím, že ji pořadatelé na akci vůbec vpustili. Rozumím tomu, že má někdo potřebu bořit tabu a porušovat zajetá pravidla módy, ale to se dá dělat i více rafinovaným způsobem," popsal pro ŽivotvČesku.cz svůj postoj Kája Pavlíček.

"Pokud jde o partnera Alex, vůbec mi nevadí, že si oblékl dámské šaty. Vzhledem k jejich délce je však jasné, že porušil »creative black tie«. A také bych nezvolil sportovní obuv," dodal Kája Pavlíček s úsměvem a velkou dávkou nadhledu.

Denisa Pfauserová sáhla vedle

Herečka Denisa Pfauserová (33, na snímku uprostřed), kterou mohli televizní diváci vidět naposledy v seriálu »ZOO«, tentokrát při volbě outfitu neměla příliš šťastnou ruku. Róba, která svým střihem nejvíce připomínala antické tuniky, byla poněkud neurčitého stylu a na první pohled neudělala dobrou službu její postavě.

"Denisu Pfauserovou mám jako člověka moc rád. Je to krásná a skvělá žena a také má krásnou postavu. S tímhle modelem si ale upřímně řečeno nevím rady a vůbec mu nerozumím. Střih nejsem schopný identifikovat a vzor a druh té látky je také zvláštní. Zkrátka si myslím, že tohle nebyla dobrá volba, což mě mrzí," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zjevně zaskočený Kája Pavlíček, který se v módním průmyslu pohybuje již několik desítek let.

Andrea Bezděková vsadila na originální barvy a střih

Modelka Andrea Bezděková (28, na snímku vpravo) se pyšní skutečně štíhlou postavou a dlouhýma nohama. Ty dala na odiv v dlouhé róbě s velkým rozparkem. Barvy si vybrala v jemných pastelových tónech a její šaty navíc měly poměrně nevšední střih.

"Mně se tyto šaty líbí. Myslím, že splňují to, co se od »creative black tie« očekává. Líbí se mi také, že si Andrea vyhrála s detaily a zvolila například dlouhé náušnice. Osobně nemám příliš rád tento typ účesu, za mě mohl být ve vlasech větší objem, ale celkově si myslím, že se toho zhostila se ctí," pochválil pro ŽivotvČesku.cz vítězku České Miss z roku 2016 stylista Kája Pavlíček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.