Galerie: Snímky z tragédie, při které se čelně srazily na Karlovarsku dva vlaky

Nehoda si vyžádala lidské životy.
Nehoda si vyžádala lidské životy.
Foto: Twitter Jiří Svoboda
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2020

V úterý odpoledne v 15.10 hodin se na trati mezi Perninkem a Novými Hamry čelně srazily dva osobní vlaky. Podle dosavadních informací je na místě zhruba 30 zraněných. Nejméně dva lidé po srážce zemřeli.

Na místě aktuálně zasahují záchranáři, hasiči i policie. K tragické srážce bylo vysláno několik vrtulníků. Podle České televize s odvoláním na záchranáře jsou po srážce nejméně dva mrtví. Mluví se o třech desítkách zraněných osob. Někteří těžce.

Máme potvrzené určitě dvě úmrtí na místě, zbytek je v řešení. Přesný počet úmrtí ani zranění není zatím znám,“ řekl mluvčí záchranné služby Karlovarského kraje Radek Hes.

Dle prvotních informací je na místě větší počet zraněných. Provoz na trati je přerušen. Drážní inspekce bude šetřit příčiny a okolnosti mimořádné události v místě jejího vzniku,” uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

České dráhy nasadily na trati v úseku Nejdek–Nové Hamry náhradní autobusovou dopravu.

Aktuálně na místě zasahuje 11 jednotek hasičů. V nemocnici v Karlových Varech byl vyhlášen traumaplán - ten se vyhlašuje při událostech, kdy jde o hromadné neštěstí a je velký počet zraněných.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.