Gastro show MasterChef vtrhla na obrazovky. Radek Kašpárek odpověděl, proč se tentokrát hodně těší na finálovou šestnáctku

Porotci soutěže MasterChef - (zleva) Přemysl Forejt, Radek Kašpárek, Jan Punčochář
Porotci soutěže MasterChef – (zleva) Přemysl Forejt, Radek Kašpárek, Jan Punčochář
Foto: Se svolením TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 8. 2022

Další řada kulinářské show pro amatérské kuchaře vlétla na tuzemské televizní obrazovky. A již počtvrté se fanoušci dočkali tria porotců ve složení Radek Kašpárek (41), Přemysl Forejt (35) a Jan Punčochář (43). Stejně tak budou sledovat šestnáctku finalistů, kteří se budou snažit získat pomyslný titul MasterChef, který je určen pro nejlepšího z nich. Castingová kola jsou předtočená a letos se divák prý dočká skutečně velmi nadaných finalistů. "Ze všech čtyř řad se současná finálová šestnáctka tváří jako nejsilnější," řekl pro ŽivotvČesku.cz Radek Kašpárek.

Nová řada odstartovala v úterý večer. Porota poprvé v aktuálním ročníku dala soutěžícím zadání už do castingového kola a požádala je, aby se otiskli na talíř. Tuto výzvu mohl každý pojmout po svém. Například studentka Lucie se rozhodla připravit hmyzí variantu oblíbeného mexického pokrmu, což ukazuje níže video.

Pro ŽivotvČesku.cz pak na dotaz opakovaně michelinskou hvězdou oceněný šéfkuchař Radek Kašpárek prozradil, proč se na letošní finalisty těší dvojnásobně.

"Letos máme novinku, což jsou tři zlaté karty. Každý porotce má jednu a během castingů ji může dát svému favoritovi, ten se rovnou dostane do finálové šestnáctky. Pro mě osobně je to hodně zajímavé v tom, že vítěz nedostane jen finanční odměnu, ale především dostane smlouvu, která mu může zajistit práci v podniku v centru Prahy, který budeme zanedlouho se společníky otevírat. A jde o ojedinělý koncept, který zatím není třeba prozrazovat, protože to bude velké překvapení," řekl pro ŽivotvČesku.cz Radek Kašpárek.

V uplynulém roce získala titul MasterChef Veronika Danišová (28), kterou si diváci pamatují pod přezdívkou Besky. Zvítězila v ženském finále a získala milion korun. Porotu ve finále zaujala tříchodovým menu, při jehož vytváření se nechala inspirovat pohádkou Malá mořská víla od dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.