Gastrofenomén Radek Kašpárek: A teď vám povím, co si myslím o Pavlíně

Radek Kašpárek
Radek Kašpárek
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2020

V nejpopulárnější gastro soutěži na televizním trhu je jedním ze tří porotců. Je nekompromisní, protože si za roky strávené v kuchyni prošel řadou příjemných momentů, ale musel hasit i průšvihy. Radek Kašpárek (39) je šéfkuchařem, který má obří cit pro jídlo. Jako porotce známé soutěže se vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz ke kontroverzní Pavlíně Lubojatzky.

Jeho restaurace čtyřikrát po sobě získala ocenění v podobě michelinské hvězdy. Jde o ocenění, které jsou zárukou kvality. A které aktuálně drží jen dvě restaurace v Česku.

Radek Kašpárek se ale vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz ke kontroverzní účastnici gastro reality show na nejsledovanější tuzemské televizní stanici. Mnozí totiž mají pocit, že právě Pavlína má nakročeno k vítězství.

"Má nakročeno k vítězství. To nepopřu. Má nakročeno k vítězství jako celkem sedm finalistů. Není o nic lepší než ostatní. Každý z nich má dvě ruce, hlavu plnou nápadů a všichni si jdou za svým snem. Co musím u Pavlíny uznat, že vaření obětovala vše. To je mi milé, ale neznamená to vůbec nic. Měřím všem stejně a zajímá mě hlavně, jak přistupují k úkolům. Ze života vím, že se dá u jídla mnohé pokazit, ale dá se to i napravit, jídlo je životní styl," prozradil zkušený šéfkuchař Radek Kašpárek pro ŽivotvČesku.cz, jak si v jeho očích stojí Pavlína.

A právě o Pavlíně mnozí spekulují, že se lehce stane vítězkou, zejména kvůli jejímu nedávnému triumfu v podání úspěšné bagety pro jednu známou společnost.

"Tak bych to neviděl. Jak říkám, soutěž ještě přinese mnoho nástrah a kdo si odnese prvenství, je skutečně na tom, kdo po vítězství bude nejvíce toužit. Jestli to bude Pavlína, nebo někdo jiný, to ukáže skutečnost, jak se k vytváření pokrmů obecně všichni postaví," dodal Kašpárek, jehož lidé hodnotí jako jednoho z největších kuchařských talentů v Česku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.