Gerard Butler není jen herec, je i hrdina. Zachránil tonoucího chlapce a dal mu dar k nezaplacení

Herec Gerard Butler se stal hrdinou
Herec Gerard Butler se stal hrdinou
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 11. 2020

Dlouhá léta byl lamačem dívčích srdcích a ve filmech učarovával ženám i mužům. Dnes už jedenapadesátiletý Gerard Butler se proslavil jako romantik i jako bojovník, mnohem víc než jeho herecké nadání ho ale šlechtí skutek, který vykonal před lety. V roce 1997 zachránil čtrnáctiletého chlapce před utonutím a v kontaktu je s ním dodnes. Nejen, že mu zachránil život, ale dal mu i dar k nezaplacení.

Gerard Butler je jedním z mála herců, jehož základna fanoušků je vyrovnaná. Ženy ho milují díky romantickým filmům, mužské publikum si ho oblíbilo jako akčního hrdinu. Není ale příliš známo, že jako hrdina se chová nejen, když mu to přikazuje scénář.

V roce 1997 získal Butler roli ve filmu Mrs. Brown a na oslavu úspěchu pozval svou matku na piknik do Pertshiru. Původně plánoval strávit poklidné poledne příjemným obědem pod sluncem, jeho plány se ale během jediné vteřiny změnily o 180 stupňů.

Když se podíval do řeky, viděl, že se schyluje k tragédii a neváhal. Gerard vstal, rozeběhl se do vody a zachránil život teprve čtrnáctiletému chlapci, který by se jinak utopil. Společně s dalším mužem se o něj po vytažení z vody staral až do příjezdu záchranné služby.

Ze záchrany vzniklo přátelství

Zachráněný Daniel poděkoval herci za pomoc ve chvíli, kdy ji nejvíc potřeboval. S Gerardem začal komunikovat pravidelněji a z náhodného setkání, při němž byl zachráněn drahocenný lidský život, vzniklo přátelství.

I přes věkový rozdíl si Gerard Butler s chlapcem rozuměl a rozumí dodnes. V kontaktu jsou pravidelně a představitel spartského krále Leonida jako by patřil do Danielovy rodiny.

Dar k nezaplacení

Se svým nabitým programem nemůže být Butler přítomen u všech okamžiků, které by si přál vidět a zažít. Ve spojení se svědkem ale zařídil pro Daniela krásné překvapení v den jeho svatby.

Pro zachráněného chlapce a jeho nevěstu nahrál na video projev, který byl přehrán v průběhu hostiny. „Byl jsem u mnoha zásadních momentů tvého života. I v den, kdy ses téměř utopil, teď jsem tu v den tvé svatby,” vzkázal mu dojatý Gerard.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.