Gunther z Přátel ochrnul a přiznal rakovinu ve čtvrtém stádiu. Časem mě dostane, říká James Michael Tyler

Herec James Michael Tyler
Herec James Michael Tyler
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 6. 2021

Mnozí fanoušci seriálu Přátelé zaznamenali, že když se herec James Michael Tyler (59) přes videohovor objevil v novém speciálním dílu, byl téměř k nepoznání. Tázali se rovněž, proč se nedostavil osobně. Seriálový číšník Gunther nyní přiznal, že bojuje se zákeřnou rakovinou prostaty ve čtvrtém stádiu. Karcinom se rozšířil až do kostí a oblíbený herec, který i z malé role dokázal udělat velkou, je od pasu dolů ochrnutý.

James Michael Tyler byl jedním ze speciálních hostů nového dílu Přátel, kde se herci setkali po letech. Jako jediný nepřišel osobně a s bývalými kolegy a fanoušky se spojil jen přes videohovor. Vypadal navíc jako úplně jiný člověk a kdyby se nepředstavil, zřejmě jen málokdo by ho poznal. Nyní přiznal, že za jeho absencí při natáčení a za jeho vzhledem stojí nemoc, která ho postupně oslabuje.

"Byla mi diagnostikována rakovina prostaty, která se rozšířila až do kostí. S touto diagnózou bojuji už tři roky a rakovina je nyní ve čtvrtém stádiu. Takže časem mě pravděpodobně dostane," řekl James Michael Tyler v rozhovoru s televizí NBC. V době, kdy u něj lékaři nemoc objevili, mu bylo 56 let.

Všechno začalo rutinním vyšetřením. "Když jsem viděl výsledky svých krevních testů, hned jsem věděl, že je něco špatně. Pak mi zavolal doktor a řekl mi, abych přišel, že mám vážný problém s prostatou, který musíme probrat. První rok jsem byl na hormonální terapii, ta fungovala zpočátku skvěle. Bral jsem jen ráno a večer prášek a žil jsem v podstatě normálně," popsal herec první měsíce po diagnóze.

Zatímco zpočátku byl seriálový číšník Gunther optimistický a lékaři také, během koronavirové pandemie se jeho stav začal zhoršovat. Karcinom se rozšířil do kostí a herec nyní nemůže hýbat spodní polovinou těla. "Vynechal jsem jedno vyšetření, to není dobré. Rakovina se rozhodla zmutovat a rozšířit," říká Tyler, který aktuálně podstupuje chemoterapii.

"Chtěl jsem být součástí speciálního dílu Přátel, původně osobně. Popravdě to bylo hořkosladké. Sám jsem se rozhodl se připojit pomocí videohovoru, protože jsem nechtěl na takovou událost vrhnout stín. Nechtěl jsem říkat, že Gunther má rakovinu," dodal James Michael Tyler a vysvětlil, že šel s pravdou ven jen proto, aby ostatní muže nabádal k preventivním vyšetřením, která jim mohou zachránit život.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.