Ochrnutý Gunther z Přátel podlehl rakovině. Z prostaty se nemoc rozšířila do kostí, popsal herec před smrtí

Herec James Michael Tyler
Herec James Michael Tyler
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2021

Americký herec James Michael Tyler, který se proslavil jako Gunther v seriálu Přátelé, ve věku 59 let podlehl rakovině. V posledním stádiu nemoci ochrnul a v létě fanouškům oznámil, že počítá s tím, že zákeřná choroba bude nad jeho síly. "Byla mi diagnostikována rakovina prostaty, která se rozšířila až do kostí," popsal před smrtí pro televizi NBC s tím, že má špatné vyhlídky.

"James Michael Tyler, náš Gunther, v noci zemřel. Byl to neskutečný člověk, který i během svých posledních dnů pomáhal ostatním. Bůh ti žehnej Jamesi, Gunther žije navždy," napsal v neděli na Twitteru producent oblíbeného seriálu Přátelé Kevin Bright.

James Michael Tyler o své nemoci detailně promluvil v létě. Tehdy se měl zúčastnit speciálního dílu Přátelé: Zase spolu, který vysílala HBO. Herec v dílu vystoupil pouze prostřednictvím videohovoru.

"Byl jsem velmi rád, že mohu být u toho. Já se rozhodl, že tam nebudu fyzicky a objevím se prostřednictvím Zoomu. Vlastně proto, že jsem nechtěl na sebe strhnout pozornost tím, že jen tak mimochodem, Gunther má rakovinu," vysvětlil fanouškům s tím, že producenti seriálu o jeho nemoci jsou informováni.

S rakovinou bojoval tři roky, byla mu diagnostikována v jeho 56 letech. "Byla mi diagnostikována rakovina prostaty, která se rozšířila až do kostí. S touto diagnózou bojuji už tři roky a rakovina je nyní ve čtvrtém stádiu. Takže časem mě pravděpodobně dostane. První rok jsem byl na hormonální terapii, ta fungovala zpočátku skvěle. Bral jsem jen ráno a večer prášek a žil jsem v podstatě normálně," popsal herec pro televizi NBC. V poslední fázi nemoc paralyzovala celé tělo a James Michael Tyler ochrnul.

V seriálu se objevil ve více než osmdesáti epizodách, byl tajně zamilován do Rachel, ale nikdy ji nepozval na rande. Roli v seriálu dostal hlavně kvůli tomu, že jako jeden z mála z uchazečů uměl zacházet s přístrojem na cappuccino.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.