Hadí dívka se ve 13 letech stala hitem internetu. Úkoly píše nohama a děsí svoje okolí šílenými pohyby

13letá Roxy píše úkoly nohama
13letá Roxy píše úkoly nohama
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 2. 2021

Mnoho otázek a udivených výrazů. Rozporuplné dojmy vyvolává 13letá Roxy Kobyliukhová, která příliš nezapadá mezi své vrstevníky. Důvodem je její neuvěřitelně ohebné tělo, se kterým se naučila dělat nepochopitelné věci a rozum zůstává stát i nad tím, že se pro ni stalo mnohem přirozenější žít jako »hadí teenagerka«.

Existují věci, které jsou nejen kuriózní, ale mnohdy taky nepochopitelné. O tom ví své rodina třináctileté Roxy Kobyliukhové ze západního Londýna, která našla zálibu v tom, že dělá se svým tělem neuvěřitelné kousky. Vzbuzuje tak kontroverzní diskuze, jestli je její dovednost fascinující, nebo spíše odstrašující. Dívka začínala s gymnastikou už v pěti letech, kdy zjistila, že je mnohem pružnější než ostatní děti. Více trénovala a po letech dokázala tělo ohnout do pozic, které budí obavy, zda se nějak nemůže zranit.

"Její trenér v gymnastickém kroužku si všiml, že když dělala náročné cviky, nikdy neprotestovala a neplakala. Byla hodně flexibilní. Vůbec nevím, po kom to podědila. Bylo zvláštní sledovat její pohyby, které kdybych se pokusila udělat já, bylo by to rozhodně hodně bolestivé. Zpočátku jsem měla strach, aby si neublížila, ale teď už jsem klidná, protože vím, že je při tréninku opatrná a dává si pozor," řekla její 41letá matka Uliana, jak cituje web metro.co.uk.

13letá Britka se snaží věnovat tréninku 15 hodin týdně a jejím největším snem je se připojit k nejslavnější cirkusové show Cirque du Soleil a vystupovat s nimi jako hadí umělkyně po celém světě. Dokáže natolik ohnout páteř, že to opravdu vypadá, jako by byla zlomená v půli. Už naprosto běžně píše domácí úkoly v poloze na břiše, kdy má nohy za ušima a tak tráví v současné době hodně času, protože kvůli situaci s koronavirem má mnohem více školních povinností.

"Školu a hadí trénink zvládám v podstatě tak, že dělám oboje najednou. Dělám si domácí úkoly, zatímco se protahuju, je to pro mě fakt pohodlné. Ale vždycky se snažím školu rychle zvládnout, abych měla víc času jenom na trénink. Prostě nedokážu posedět," přiznala talentovaná hadí dívka pro deník The Sun s tím, že svoji dovednost miluje a při zcela normálních věcech nezapomíná na trénink a stále cvičí.

"Hadí dívkou jsem ráda, protože je to výjimečné a dokáže to jen málokdo. Baví mě dělat různé triky a sledovat reakce lidí, kteří ještě nic podobného neviděli. Nejradši praktikuju Triple Fold, Rupple Backbend a variace stojek," dodala Roxy Kobyliukhová, cituje web metro.co.uk.

Roxy si získala za dobu, co je na sociálních sítích, konkrétně Instagramu, téměř 142 000 sledujících a je také tváří známých oděvních značek SHEIN, Balance Athletica a Fabletics.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.