Hamáček a jeho svetr slaví úspěch. Ukázalo se, že si počínal z vlády nejlépe během koronavirové krize

Jan Hamáček
Jan Hamáček
Foto: Archiv Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 6. 2020

Zaujal nejen svým červeným svetrem na tiskových konferencích po jednání vlády, ale podle aktuálního průzkumu měl i nejlepší rozhodnutí. Alespoň to ukazuje průzkum veřejného mínění. Jan Hamáček během krize bodoval na všech frontách.

Během koronavirové krize si podle průzkumu veřejného mínění nejlépe počínal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, který zároveň ve stejném období zastával post šéfa Krizového štábu.

Následují premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se podle lidí dělí o druhou pozici. Jejich práci vnímá většina Čechů pozitivně a jejich rozhodnutí převážně podle hodnocení měly smysl. A to i přes chaos, který několikrát nastal, když ministři podle opozice často měnili svá rozhodnutí nebo nebyli jednotní v názorech. Lidé to ale vidí v souvislosti s průzkumem jinak.

Hodnocení ministryně financí Aleny Schillerové a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a ministra dopravy Karla Havlíčka už tak jednoznačné není. Lidé je označili za méně výrazné. S nadsázkou lze říci, že jim chyběl červený svetr...

Lidem tak nevadilo ani to, že se během krize Hamáček rozvedl a jak se ukazuje, na jeho popularitu to nemělo výrazný vliv.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.